W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Miał 3 promile i jechał motocyklem

Ładna pogoda zachęca motocyklistów do pierwszych przejażdżek w tym sezonie. Niestety wraz z jego rozpoczęciem policjanci ujawniają już pierwsze przypadki niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez miłośników jednośladów. Nieodpowiedzialna jazda nie tylko naraża na odpowiedzialność karną, ale stwarza realne zagrożenia dla życia. Przekonał się o tym 31-latek, który wybrał się na przejażdżkę pojazdem nie dopuszczonym do ruchu, pijany i bez uprawnień.

Policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali w piątek do kontroli drogowej w Raniżowie motocyklistę, który jechał bez hełmu ochronnego i bez włączonych świateł. Od 31-letniego mieszkańca gminy Raniżów policjanci wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 3,52 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna nie posiada uprawień do kierowania pojazdami, a honda którą kierował nie jest dopuszczona do ruchu i nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

Za popełnione przestępstwo i wykroczenia 31-latek odpowie przed sądem.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Na naszych drogach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Nieodpowiedzialna i lekkomyślna jazda do śmiertelne zagrożenie nie tylko dla samego motocyklisty ale dla wszystkich innych użytkowników dróg.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa