W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Miasto partnerskie z Francji zaprosiło prezydenta Mielca na spotkanie burmistrzów z Bretanii [FOTO]

Na zaproszenie burmistrza miasta Morlaix we Francji Jean-Paula Vermot Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski uczestniczył zdalnie w posiedzeniu aglomeracji Morlaix, które odbyło się 28 marca.

W zebraniu uczestniczyli ponadto burmistrzowie z 26 gmin, które tworzą Aglomerację Morlaix Communauté w regionie Bretania w zachodniej Francji. Oprócz Prezydenta w spotkaniu z naszymi francuskimi przyjaciółmi uczestniczyli Stanisław i Ewa Płaneta ze Stowarzyszenia Przyjaciół Francji w Mielcu, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Agata Ćwięka, która koordynuje  akcję Mielec dla Ukrainy oraz w charakterze tłumacza Magdalena Pękalska (kierownik Biura Rady Miejskiej w Mielcu).

Spotkanie burmistrzów i Prezydenta Miasta Mielca miało na celu podsumowanie oraz podziękowanie za zrealizowaną na terenie Morlaix Communauté akcję zbiórki artykułów medycznych do szpitali w Ukrainie. W ubiegłym tygodniu do Mielca trafiły około 44 tony darów, głównie sprzętu szpitalnego, artykułów medycznych i lekarstw. Po przeładowaniu na inny pojazd pomoc humanitarna wyruszała do szpitala w mieście Dniepr oraz do innych ukraińskich szpitali. Do akcji zbiórki w Bretanii włączyli się nie tylko mieszańcy naszych miast partnerskich, lecz także instytucje, szpitale, przedsiębiorcy oraz organizacje społeczne, w tym współpracujące od lat z Mielcem Stowarzyszenie Przyjaciół Polski.

Podczas wideokonferencji włodarze miast podkreślali ogromne zaangażowanie społeczności Morlaix Communauté oraz miasta Mielca w bezinteresowne niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. W dowód uznania dla postawę solidarności z narodem ukraińskim Burmistrz Morlaix Jean-Paul Vermot zainicjował podczas posiedzenia aglomeracji Morlaix owacje na stojąco dla mieszkańców miasta Mielca oraz wszystkich Polaków.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa