W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Miasto przeznacza 7 mln zł na budowę wiaduktu drogowego nad ul. Sienkiewicza

Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba wziął udział w uroczystości podpisania umowy na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od miejscowości Rzędzianowice do ulicy Sienkiewicza w Mielcu, która już za dwa lata stanie się dla naszego miasta drugą przeprawą mostową na rzece Wisłoce.

Będzie to pierwszy etap budowy tzw. północnej obwodnicy Mielca, która wyprowadzi ruch kołowy z miasta i specjalnej strefy ekonomicznej w kierunku Tarnowa. Koszt tej inwestycji to 38 mln 219 tys. zł. Przetarg na wykonanie projektu i jego realizację wygrała firma Budimex, z której przedstawicielem stosowną umowę podpisał dziś Marszałek Władysław Ortyl.

W tej historycznej chwili oprócz prezydenta Mielca udział wzięli przedstawiciele samorządów, które będą brały udział w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Są to Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Gmina Wiejska Mielec, Gmina Czermin i Gmina Wadowice Górne.
Północna obwodnica Mielca połączy drugi most na Wisłoce z niedawno powstałą wschodnią obwodnicą miasta oraz z miejscowością Piątkowiec. Inwestycja ta powinna wreszcie rozwiązać narastające od lat komunikacyjne problemy Mielca, wyprowadzając przede wszystkim ciężki ruch kołowy z miasta.

Podpisana umowa zakłada, że nowy most z drogami dojazdowymi i czterema rondami będzie gotowy na koniec października 2019 roku.
Zakres umowy z Budimexem obejmuje także opracowanie dokumentacji projektowej (projekt budowlany i wykonawczy) na budowę kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 z wiaduktem drogowym nad ul. Sienkiewicza w Mielcu oraz nad linią kolejową, który umożliwi bezkolizyjny przejazd nad nimi aż do skrzyżowania ul. Kosmonautów z ul. Szybowcową.

Gdy gotowy będzie projekt, wtedy przetarg na wyłonienie wykonawcy tej części obwodnicy przeprowadzi starostwo powiatowe, które na mocy podpisanego w grudniu ubiegłego roku listu intencyjnego będzie organem prowadzącym tą część inwestycji. Sfinansuje ją głównie miasto, które na prace projektowe przeznaczyło już 100 tys. zł, natomiast na wykonanie tego zadania w budżecie miasta Mielca na rok 2017 zarezerwowano 3,5 mln zł. Taka sama kwota jest przewidywana w wydatkach na rok 2018.
Tuż po uroczystym podpisaniu umowy prezydent Daniel Kozdęba podjął rozmowy z przedstawicielami firmy Budimex umawiając się na robocze spotkanie w sprawie projektu wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i linią kolejową. – Szczególnie zależy mi na tym, aby przy projektowaniu tej tak ważnej dla mieszkańców naszego Miasta inwestycji wziąć pod uwagę m.in. powstanie sieci ścieżek rowerowych i chodników. Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jest dla mnie priorytetem. – podsumował Prezydent Daniel Kozdęba.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa