W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Michał Chodara po ośmiu latach opuszcza Stal!

Kibicom znany bliżej jako „Gorbi”. Do Mielca przychodził w 2010. roku, aby kilka miesięcy później stać się jednym z legendarnych „Czeczeńców”, którzy w 2012. roku zdobyli sensacyjny brązowy medal Mistrzostw Polski!

Michał urodził się w Biłgoraju, a swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w VIVE Targach Kielce, by następnie zostać zawodnikiem Powenu Zabrze (obecnie Górnik Zabrze). Po rocznym epizodzie na śląsku zasilił „Biało-Niebieskie” szeregi, i jak się okazało była to decyzja na długie lata…


„No miałem, ale w takim meczu nie wypada nawet nie zagrać, bez nogi bym musiał grać” – brzmiała odpowiedź „Gorbiego” na jedno z pytań dziennikarzy odnoszącego się do jego ewentualnej absencji podczas pamiętnego, powtarzanego meczu z Warmią Olsztyn w 2011. roku, kiedy to Stal jako beniaminek stała się jednym z czterech najlepszych zespołów w naszym kraju.

Już wtedy Michał był jedną głównych postaci drużyny o której mówiła cała Polska, a jego charakter i wola walki tylko potwierdzały, że do drużyny „Czeczeńców” pasuje jak nikt inny. Dostrzegł to również ówczesny szkoleniowiec kadry – Michael Biegler, który powołał Michała do Reprezentacji Polski.
„Gorbi” wierny klubowi pozostał nawet wtedy, gdy niewiadoma była przyszłość mieleckiej piłki ręcznej. Mimo problemów nadal zakładał „Biało-Niebieską” koszulkę stając się tym samym wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów. W Stali rozegrał łącznie 204. spotkania w których zdobył 528. bramek.
Po ośmiu latach wspólnych sukcesów i zawirowań przyszedł czas na coś, czego przez ten długi czas nie mógł wyobrazić sobie nikt. Bez wątpienia pożegnanie z Michałem jest zamknięciem pięknego rozdziału w historii naszego klubu, lecz nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia!

Dziękujemy Michał za wszystko co zrobiłeś dla tego Miasta i Klubu. Kibice nigdy Ci tego nie zapomną…

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty-Mróz Olszewskiej ostatni sprawdzian przed olimpiadą

Wiadomości Mielec

Finał EURO 2024 – Transmisja TVP – zobacz mecz na dużym ekranie w Multikinie w Navigatorze

Wiadomości Mielec

Sparing FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa