W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Felietony Informacje

Michał Ogórek w Mielcu

Gościem specjalnym uroczystego oddania do użytkowania nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej był Michał Ogórek, znany dziennikarz, felietonista, satyryk, krytyk filmowy i prezenter telewizyjny.

Było to pierwsze spotkanie autorskie zorganizowane w nowej sali audiowizualnej MBP. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz ze swoim zastępcą Adrianą Miłoś.

Michał Ogórek studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracę podjął w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w „Studenckim Magazynie Reporterów”.

W latach 80. pracował w Przeglądzie Technicznym. Był wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 jest stałym felietonistą Gazety Wyborczej. Od 2004 współpracuje z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie m.in. komentował kroniki filmowe z czasów PRL-u. Autor książek, m.in. Przewodnik po Polsce (1991), Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok (2005), a także współautor publikacji Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL (1991).

Podczas spotkania w mieleckiej bibliotece Michał Ogórek z charakterystycznym dla siebie humorem opowiadał o swojej twórczości i o najnowszej książce – „Sto lat. Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”.

Zobacz też...

1 Komentarzy

WojciechSobolzMielca 30 października 2019 (środa) at 17:00

Spotkanie ciekawe , tylko że strasznie dla mnie krótkie. Pan Michał Ogórek gonił chyba po spotkaniu na dziewczyny i nie mógł dłużej zostać. Co prawda z krótkiego opisu który zaprezentował Pan Michał niczego nowego czego o osobach opisanych w książce autora się nie dowiedziałem.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa