W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Mickey Mouse Day w Radomyślu Wielkim

Myszka Miki to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek z uniwersum Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny. 18 listopada świętowaliśmy  94 urodziny Myszki Miki i to właśnie w tym dniu cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

W piątek 18 listopada   uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Radomyslu Wielkim świętowali 94  urodziny Myszki Miki.

Z tej  okazji   Myszka Miki i Myszka Minnie przyjechały do   naszej szkoły. Nasi uczniowie wręczyli jubilatowi piękne kartki z życzeniami wykonane na języku angielskim oraz zaśpiewały serdeczne happy birthday dla Myszki Miki. Nasi goście z Disneylandu porozmawiały z dziećmi w języku angielskim,  a na koniec spotkania Myszka Miki odwdzięczyła się pysznymi słodyczami oraz wręczyła nagrody dla uczniów, którzy wykonali  pracę plastyczną w szkolnym konkursie pt. ,, I love Mickey Mouse”. 

Spotkanie z Myszką Miki było doskonała okazją do  utrwalenia  słownictwa, którego obecnie się uczymy się  na języku angielskim. Uczniowie starszych klas wykonali lapbooki, czyli w sposób kreatywny zaprezentowali słownictwo omawiane na lekcjach języka angielskiego oraz napisali  listy do  Myszki Miki, w których opisali siebie, swoją rodzinę i swoje hobby. Był to bardzo dobry  sposób  na utrwalenie zagadnień gramatycznych a także zwrotów dotyczących zaproszeń oraz schematu pisania maili.

Po początkowym niedowierzaniu, że bohaterem pracy pisemnej oraz lapbooka ma być Myszka Miki, przyszedł czas na kreatywne podejście do zadanej pracy, zwłaszcza, że każdy lubi Myszkę Miki.

Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Magdaleny Mądziel za nieocenioną pomoc przy zorganizowaniu Dnia Myszki Miki oraz do Rodziców i Uczniów za przygotowani strojów.       

Barbara Żala  

                                                 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa