W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Międzynarodowy Dzień Chorego w Gminie Mielec [FOTO]

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w sobotę (10.02) odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Chorego. Ta piękna tradycja już na stałe wpisała się w kalendarz rocznic w chorzelowskim ośrodku oraz w całej parafii pw. Wszystkich Świętych.

Wyjątkowe święto ustanowione przez papieża Św. Jana Pawła II to symbol prawdziwie ludzkiej pamięci, szacunku i miłości do ludzi starszych i schorowanych.


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli do Ośrodka Kultury, by wspólnie spędzić czas oraz obejrzeć specjalnie przygotowany montaż słowno-muzyczny. Na scenie w programie pt. „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” zaprezentowała się Chorzelowska Grupa Teatralna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”.

Po części artystycznej, nagrodzonej koszem słodkości od duszpasterzy z parafii Wszystkich Świętych, przyszła kolej na degustacje potraw i wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chorzelowa. W trakcie spotkania nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń. – Jest mi niezmiernie miło, że ten wyjątkowy dzień możemy spędzić razem.

Chciałbym złożyć Wam najlepsze życzenia, dużo zdrowia, błogosławieństwa bożego i żeby taki uśmiech, jak ten dzisiejszy, zawsze gości na Waszych twarzach. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości. Dla tak wspaniałych ludzi, jakich widzę tutaj na sali, przekonany jestem, że trzeba zrobić jak najwięcej, aby troski i problemy spotykały Was jak najrzadziej.

Dziękuje również osobom, które wspomagają naszych seniorów w życiu codziennym. Dzisiaj poświęciliście swój czas i przywieźliście ich do Chorzelowa, za co jestem bardzo wdzięczny – powiedział Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Dla wielu gości, uroczystość była okazją do przeżycia wspaniałych chwil oraz wspomnień. Wspólna zabawa oraz śpiewy znanych przebojów, którym akompaniowała na pianinie Bernadetta Duszkiewicz, udowodniły, że seniorzy to ludzie wciąż aktywni. Pomimo wieku i problemów zdrowotnych cieszą się życiem i tą radością obdzielają innych.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Rynek Starego Miasta podczas minionego weekendu [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Otwarcie sezonu z jednym punktem. FKS Stal Mielec – Widzew Łódź 1 : 1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa