W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Międzynarodowy Dzień Mediacji

W tym roku Tydzień Mediacji odbywa się w dniach 12-16 października, natomiast Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na 15 października. Ogólnopolska inicjatywa ma na celu upowszechnienie idei mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów, bez konieczności kierowania sprawy do sądu. W działania włączyli się również mieleccy policjanci.

Trwa Tydzień Mediacji odbywający się w dniach 12-16 października. Natomiast 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie ugodowego rozwiązywania konfliktów. W sądach, jednostkach policji i w organizacjach pozarządowych będą udzielane bezpłatne porady mediatorów.

Mediacja, to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia. Każdy z obywateli ma do niej prawo. W większości krajów na świecie jest ona powszechnie uznawaną i stosowaną metodą rozwiązywania sporów.

Ta inicjatywa ma charakter cykliczny, co roku organizowana jest przez środowiska prawnicze. Organizatorzy chcą w ten sposób uświadomić stronom uczestniczącym w sporze, że mają prawo do mediacji, jeszcze zanim sprawę przejmie sąd i w konsekwencji podejmie arbitralną decyzję. Jak podkreślają prawnicy, rozstrzygnięcie konfliktu poprzez mediację, czyli bezpośrednio przez zwaśnione strony, zawsze jest lepsze od wyroku sądu, ponieważ jest kompromisem, do którego doszli sami zainteresowani.

Informacji na temat mediacji udzielać będą także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mielcu w godzinach urzędowania, jak również podczas dyżurów w godzinach od 14.00 do 22.00.

Policjanci zachęcają także do skorzystania z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Mielcu, jak również na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa