W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Mielcu [FOTO, VIDEO]

Władze samorządowe powiatu i miasta wspólnie uczciły pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej żydowskich mieszkańców ziemi mieleckiej.

W przypadający dziś (27 stycznia) dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek wraz ze Starostą Powiatu Mieleckiego Stanisławem Lonczakiem i Wicestarostą Andrzejem Bryłą złożyli wiązanki przed obeliskiem upamiętniającym czystki niemieckie w Mielcu.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu to święto obchodzone w rocznicę wyzwolenia byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau w 1945 roku przez Armię Czerwoną. Zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2005 r. Od tej pory corocznie obchodzone jest 27 stycznia – na całym świecie odbywają się wówczas wydarzenia oraz inicjatywy upamiętniające ofiary zagłady żydowskiej. W Polsce główne uroczystości Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywają się w Auschwitz-Birkenau i Warszawie pod pomnikiem Bohaterów Getta.

Liczba ofiar Holokaustu jest szacowana na prawie 6 milionów, jedną trzecią tej liczby stanowiły dzieci. Liczba polskich Żydów wśród ofiar zagłady szacowana jest według różnych źródeł na 2,6-3,3 mln osób.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa