W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Materiały video

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w ZST [VIDEO]

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych uczcili Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w 74. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

W auli ZST odbyło się spotkanie z przedstawicielami rodziny uratowanej przez Polaków od zagłady mieszkającymi dziś w Holandii i Izraelu.

Mielecką synagogę murowaną wzniesiono pod koniec XIX wieku.13 września 1939 roku synagoga była miejscem niezwykle tragicznego wydarzenia. W tym dniu Niemcy spalili budynek wraz z modlącymi się w niej Żydami. Po zakończeniu wojny synagoga nie została już odbudowana. Miejsce, gdzie stała, pomiędzy ul. Sandomierską a Nowym Rynkiem, upamiętniono w 1983 roku kamiennym obeliskiem z tablicą informacyjną.

Zapraszamy do oglądnięcia wywiadu z dyrektorem Muzeum Regionalnego Jerzym Skrzypczakiem, nauczycielem historii Pawłem Walem, a także przedstawicielką rodziny żydowskiej uratowanej z holokaustu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Dzieci zwiedzały komendę policji [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa