W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr w Puławach z udziałem Dobrynina [FOTO,VIDEO]

W dniach 9-11 września 2016 roku odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach. W Festiwalu udział wzięła Orkiestra Dęta Dobrynin wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret”. Festiwal dla Naszej Orkiestry zakończył się dużym sukcesem.

Orkiestra swój udział w Festiwalu rozpoczęła z przytupem. W sobotę, 10 września Orkiestra wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wykonała swój pierwszy pokaz.

Miał on miejsce w Zwoleniu, miejscowości oddalonej o około 30 km od Puław. Tam Orkiestra wykonała przemarsz ulicami wspomnianego wcześniej miasta, natomiast później dla licznie zgromadzonej publiki wykonała pokaz Musztry Paradnej na Placu Kochanowskiego. Występ zachwycił mieszkańców oraz przybyłych gości. Muzycy byli bardzo długo oklaskiwani.

Następnie Orkiestra udała się do Puław, gdzie miał odbyć się drugi tego dnia Przemarsz oraz Pokaz Musztry Paradnej. W Puławach Przemarsz rozpoczął się spod Pałacu Czartoryskich, gdzie chwile przed startem zebrały się wszystkie Orkiestry. Nasza Orkiestra maszerowała w rytmie muzyki jako druga. Wszyscy podążali ulicami miasta Puławy celem dotarcia na Plac Chopina, gdzie obywać miały się pokazy wszystkich Orkiestr.

Orkiestra z Dobrynina znowu zachwyciła miejscową publiczność i była gorąco oklaskiwana. Wraz z Orkiestrą wystąpiły oczywiście dwie Grupy Taneczne, których choreografem jest Paulina Gruszka.

W niedzielę, w dzień zakończenia Festiwalu Orkiestra pojechała do Kazimierza Dolnego, gdzie swój jubileusz obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna – 110 lat. Tam Orkiestra wykonała Przemarsz, przyprowadziła strażaków OSP na Rynek w Kazimierzu Dolnym. Następnie Orkiestra zapewniła oprawę muzyczną Uroczystej Mszy Świętej.

Po Mszy Orkiestra wykonała utwór marszowy po czym wróciła do Puław na Galę Finałową.

Gala Finałowa odbyła się na Stadionie Miejskim w Puławach. Zebrały się tam wszystkie Orkiestry biorące udział w Festiwalu. Łącznie było ich 15. Orkiestra Dobrynin oraz Grupy Taneczne „Mażoret” na Stadion weszli jako pierwsi i zajęli miejsce w centralnym punkcie stadionu – na scenie. Następnie Orkiestra czekała, aż pozostałe 14 Orkiestr uczestniczących w tym Festiwalu wejdzie na stadion. Po tym jak już wszyscy muzycy pojawili się na stadionie, wykonany został utwór „Orkiestry Dęte”. Wykonany został przez około 800 muzyków.

Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie Gali Finałowej, kolejno Orkiestra wykonała krótki, 15-minutowy Koncert wraz z Pokazem Grup Tanecznych „Mażoret”. Po Koncercie Orkiestra otrzymała ogromne brawa od blisko dwu tysięcznej publiczności zgromadzonej na stadionie. Orkiestra nagrodzona została także pamiątkowym dyplomem oraz statuetką za udział w VI Międzynarodowym Festiwalu w Puławach.

 

019

 

017

 

025

 

028

 

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa