W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Sport

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci „Święto piłkarskiej pasji i przyjaźni” [FOTO]

1 czerwca na boisku sportowym na błoniach MOSiR w Mielcu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci, będący częścią obchodów Miejskiego Dnia Dziecka.

Wydarzenie zorganizowane przez Akademię Piłkarską Piłkarskie Nadzieje Mielec przyciągnęło młodych piłkarzy z Polski, Ukrainy i Słowacji, nadając turniejowi wyjątkowy międzynarodowy charakter. Turniej był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do nawiązywania nowych przyjaźni i promowania wartości fair play.

W turnieju wzięły udział liczne drużyny z Polski, w tym SMS Stal Mielec, Piłkarskie Nadzieje Mielec, Agricola Łoniów, Malinie, Tuszyma, Czarni Połaniec, Orlik Nowa Dęba oraz Lech Poznań Football Academy Nowa Dęba. Polskie zespoły miały okazję zmierzyć się z drużynami z Ukrainy i Słowacji, co dodało rywalizacji dodatkowego smaku. Wśród zagranicznych gości znaleźli się Tesla Stropkov i Start Svinica ze Słowacji oraz FC FSG Uzhorod z Ukrainy.

Mecze rozgrywane były w duchu fair play, a młodzi zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale także ogromnym zaangażowaniem i sportową postawą. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanęły drużyny z Ukrainy – oba zespoły FC FSG Uzhorod. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom – Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Mielec, a czwarte zdobyli zawodnicy z Czarni Połaniec.

Zwycięzcy i uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i medalami, które wręczyli Prezydent Miasta Mielca Radosław Swół i Wiceprezydent Miasta Mielca Tomasz Leyko oraz przedstawicielki firmy RYDZOWSKI Ubezpieczenia. – Było to nie tylko wyróżnienie dla najlepszych drużyn, ale również podziękowanie dla wszystkich młodych piłkarzy za ich wysiłek i pasję do sportu – mówi wiceprezes Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje, Paweł Mrozik.

Turniej w Mielcu był nie tylko świętem sportu, ale także okazją do wspólnego świętowania Dnia Dziecka w międzynarodowym gronie. – Był to dzień pełen emocji, radości i niezapomnianych chwil, które z pewnością zostaną w pamięci uczestników na długo – podkreśla Mrozik. Dzięki takim wydarzeniom, którego partnerami byli Miasto Mielec i Województwo Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, młodzi sportowcy mają okazję rozwijać swoje talenty, nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie i uczyć się wartości, które sport niesie ze sobą – kończy Paweł Mrozik. 

Partnerem wydarzenia jest Miasto Mielec, Województwo Podkarpackie – Podkarpackie Przestrzeń Otwarta, Rydzowski Ubezpieczenia oraz Fundacja Prometeo.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa