W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków w Mielcu

Już w najbliższy piątek 1 lipca wszystkich fanów kolarstwa szosowego w Mielcu czeka wielkie święto. Do naszego miasta zawita kolumna kolarzy startujących w 33. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim “Solidarności” i Olimpijczyków. 

Patronat Honorowy nad wyścigiem sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda.

Ponad 140 osobowy Peleton będzie gościł w województwach: Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim, Świętokrzyskim oraz Łódzkim. Pierwszy etap tegorocznych zmagań liczący 92,5 km wystartuje w środę 29 czerwca z Żor do Katowic. Liczący 125,8 km drugi etap, to trasa z Tarnowskich Gór do Sosnowca. 30 czerwca kolarze wyruszą z Jaworzna do Nowego Sącza i będzie to najdłuższy etap wyścigu liczący sobie 207,7 km.

Z Mielca w piątek 1 lipca wystartuje 4 etap wyścigu, a trasa poprzez lotne finisze zlokalizowane w Sędziszowie Małopolskim, Kolbuszowej i Baranowie Sandomierskim poprowadzi do Tarnobrzegu (142 km). Ostatni etap rozegrany zostanie na trasie z Kielc do Łodzi (201,8 km).

Tak jak w ostatnich latach start honorowy (godz.13.00), a następnie ostry (13.10) będzie zlokalizowany w Mielcu na al. Niepodległości przed Domem Kultury SCK.  Tu także odbędzie się impreza towarzysząca wyścigowi – czyli 14. Mini Wyścig Solidarności”, do którego mogą zgłaszać się najmłodsi pasjonaci dwóch kółek. Zapisy i przyjmowanie zgłoszeń odbędzie się już od godz. 8.45 w namiocie Mini Wyścig Solidarności przy Domu Kultury. Start pierwszej grupy wiekowej zaplanowano na godz. 10.00. Kolejne grupy startują według kolejności kategorii. O 11.30 ma się rozpocząć ceremonia dekoracji.

Dodajmy, że przed startem ostrym odbędą się prezentacje liderów klasyfikacji górskiej, U 23, punktowej i indywidualnej klasyfikacji generalnej.

W związku z wyścigiem w centrum naszego miasta i na trasie przejazdu w piątek 1 lipca należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Już od godziny 9.00 do 14.00 zamknięty zostanie odcinek Alei Niepodległości od skrzyżowania z ulicą Biernackiego do skrzyżowania z ulicą Piotra Skargi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa