W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Międzypokoleniowo w Książnicach

2 marca 2019 r. w książnickim Wielofunkcyjnym Domu Ludowym odbyło się spotkanie: Dzień Kobiet i Mężczyzn –międzypokoleniowe integracyjne spotkanie mieszkańców Książnic.

Uroczystość została przygotowana przez dwa stowarzyszenia działające w miejscowości:  Stowarzyszenie Nowoczesnych Pań oraz Ochotniczą Straż Pożarną. W imprezie wzięło udział sześćdziesiąt pięć osób w różnym wieku.

Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Józef Piątek, przewodniczący RG Bogdan Cygan z małżonką, dyrektor miejscowej szkoły Renata Koba, sołtys wsi Ireneusz Sienkiel.

Zebranych przywitała prezes Stowarzyszenia Nowoczesnych Pań Elżbieta Węgrzyn. Głos zabrali  również przedstawiciele samorządu. Przekazali życzenia oraz podkreślali jak ważna jest integracja społeczności lokalnej oraz relacje między pokoleniami. Połączenie doświadczenia z ambicjami młodzieży może dać wspaniały rezultat dla rozwoju miejscowości podsumował Wójt Gminy.

Spotkanie uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „ Chorzelowiacy” pod kierunkiem pani Bożeny Telegi. Wspaniała atmosfera i dużo dobrego humoru towarzyszyło występowi  zespołu. Dla wielu uczestników tańce, śpiewy oraz stroje zmieniające się w trakcie koncertu były ucztą dla ducha.

Po koncercie uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. Na stołach królowały różnorodne potrawy i ciasta z kuchni regionalnej, chociaż jak na „nowoczesne panie” przystało nie mogło zabraknąć nowinek kulinarnych. Muzyka i zabawa wypełniły program spotkania. Czas przy stołach umilały piosenki biesiadne i konkursy prowadzone przez Zespół „Podkówka” z Przecławia.

Wspaniale było spotkać się  w miłej atmosferze w gronie  młodzieży i seniorów  w ostatnią sobotę tegorocznego karnawału.


Autor: Pezda Łukasz


e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa