W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu – Budowa Roku Podkarpacia 2019

„Rozbudowa i modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu przy ul. Kusocińskiego” uzyskała nagrodę I stopnia i tytuł „Budowa Roku Podkarpacia 2019 w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Rozstrzygnięcia kolejnej edycji konkursu BUDOWA ROKU PODKARPACIA  miało miejsce podczas specjalnej gali, która ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, była transmitowana online.

Celem konkursu jest prezentacja osiągnięć inwestycyjnych jednostek inwestorskich, projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu. Współorganizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Rzeszowski, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie, Związek Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Rzeszowsko-Lubelski, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Podkarpacki.

Konkurs jest wynikiem aktywnej współpracy środowisk techników i inżynierów budownictwa, które mimo pandemii nie ograniczyły swej działalności. Wyróżnione obiekty budowlane, oddane do użytkowania w 2019 roku, to efekt pracy wielobranżowych zespołów projektowych i wykonawczych działających na Podkarpaciu.

Komisje konkursowe, odrębne dla każdej branży budowlanej, dokonały wyboru najlepszych obiektów i uhonorowały je nagrodami i wyróżnieniami. Główną nagrodę GRAND PRIX i  tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2019 otrzymał obiekt pn.:„Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w PGE EC S.A. Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie”.

W kategorii „Obiekty Użyteczności Publicznej” bezapelacyjnie pierwsze miejsce przypadło modernizacji mieleckiej biblioteki, która w klasyfikacji  Grand Prix zajęła drugie miejsce i została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku 2019.

Modernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej polegała na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie istniejącego budynku. Został zachowany układ konstrukcyjny ścian i słupów, stropy istniejącej biblioteki wykorzystano jako szalunki dla lanych stropów kondygnacji nadziemnych. Dokonano demontażu ścian działowych, okien, wyposażenia technicznego i pozostałych elementów budynku. Wykonano ściany i stropy kondygnacji nadziemnych oraz dach i elewacje. Powiązano część istniejącą z rozbudową. Wykonano nowe instalacje wewnętrzne.

W budynku zaprojektowano elewację o prostych formach. Całość nawiązuje do modernistycznej  architektury osiedla. Zastosowano oryginalne doświetlenie I i II piętra. Okna w ścianach zewnętrznych (za wyjątkiem ścian przy tarasie) zastąpiono świetlikami.

Po modernizacji w budynku może działać nowoczesna biblioteka publiczna łącząca funkcje kultury i oświaty. W obiekcie zlokalizowano wypożyczalnie dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży, czytelnię, nowoczesną salę audio-wizualną oraz przestrzeń wystawienniczą, zamontowano też wrzutnię książek. Obiekt charakteryzuje doskonała jakość zastosowanych materiałów i wykonania robót wykończeniowych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa