W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Miejska Wigilia dla Samotnych [VIDEO]

W sobotę 22 grudnia na Placu Armii Krajowej po raz czwarty w Mielcu zostanie zorganizowana „Miejska Wigilia dla Samotnych”.

Tradycję miejskiej wigilii w naszym mieście zapoczątkował śp. prezydent Mielca Daniel Kozdęba. Urząd Miejski oraz Hotel Iskierka, który od początku niezwykle mocno zaangażował się w tą inicjatywę, rozpoczęły już przygotowania do tego wydarzenia. W tym roku w organizację wydarzenia włączyli się wolontariusze, na co dzień pracujący w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu.

Tak jak w minionych latach w specjalnie ustawionym namiocie na placu Armii Krajowej zostanie przygotowanych około 200 miejsc dla osób, które będą chciały skorzystać z niezwykłej okazji do wspólnego świątecznego spotkania. Oprócz krótkiego występu artystycznego w wykonaniu młodzieży z mieleckich szkół, w programie jest słowo duszpasterskie, przełamanie się opłatkiem, wspólny posiłek oraz kolędowanie.

– Serdecznie zapraszamy na naszą, mielecką wigilię osoby samotne, często bezdomne, które utraciły kontakt z rodziną, a także osoby znajdujące się w trudnej życiowej sytuacji. Chcemy podzielić się radością i nadzieją z osobami, które takiej radości na co dzień nie mają za wiele – powiedział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Na stołach pojawią się tradycyjne wigilijne potrawy. Będą także świąteczne paczki dla samotnych i potrzebujących. Wigilia rozpocznie się w sobotnie popołudnie 22 grudnia o godzinie 15.

Wszystkich, którzy mają życzenie włączyć się w tą inicjatywę prosimy o kontakt z Hotelem Iskierka: tel. 698 660 935.

A tak było rok temu:

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa