W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Miejskie Dni Dziecka – Kosmiczny plac zabaw [FOTO, VIDEO]

Miejskie Dni Dziecka zorganizowano w tym roku wspólnymi siłami Urzędu Miejskiego, Samorządowego Centrum Kultury i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkowo trwały dwa dni, 28 i 29 maja. W sobotę dzieci bawiły się od południa do wieczora w parku im. Lachmana i w Domu Kultury SCK. W niedzielę – na błoniach za halą sportową.

W sobotę w parku Lachmana było kulturalnie i… burzliwie. Burzliwie, bo grzmoty i deszcz odstraszały od licznego uczestniczenia w przygotowanych przez SCK propozycjach. Tym większe uznanie należy się młodym odbiorcom „Klasyki dla smyka” – koncertu Kwartetu Amok, którzy – mimo deszczu – wysłuchali klasycznych propozycji czterech wykonawczyń. Artystki nie ograniczyły się tylko do grania, ale wciągały dzieci w rozmowę o muzyce, o emocjach, jakie ona przekazuje i wywołuje. 

Kolejną propozycją był bezpłatny seans filmowy, w której uczestniczyło ok. 200 dzieci. Kolejne wydarzenia przeniesiono z parku do Domu Kultury SCK.

Wystąpili uczestnicy zajęć artystycznych Domu Kultury SCK oraz filii DK „Kulturnik”: grupa wokalna „Kameleon” (grupa młodsza), grupa baletowa, Teatrzyk Dziecięcy „Pstryk”.

Odbyły się także zajęcia „Robotyka dla smyka” oraz konkurs wokalny „Śpiewać każdy może, czyli mielecka szansa na sukces”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 1. 

Atrakcją były także animacje i działania plastyczne. 

W niedzielę, 29 maja, pogoda dopisała i wszystkie zaplanowane atrakcje doszły do skutku. 

Do aktywności ruchowej zachęcał „Kosmiczny plac zabaw”. Na mieleckich błoniach zaprezentował się Automobilklub. Wystąpili także laureaci rozegranego w sobotę w DK  konkursu „Śpiewać każdy może”. Dzień zakończył festiwal kolorów.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Międzynarodowy turniej piłki siatkowej kobiet w Mielcu [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa