W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Miejskie inwestycje w 2023 [FOTO]

Miasto Mielec w 2023 roku planuje wydać na zadania inwestycyjne kwotę 100 milionów 187 tys. zł. To kwota stanowiąca 26 procent zaplanowanych wydatków.

Największy udział w wydatkach inwestycyjnych mają wydatki na infrastrukturę drogową, na które przeznaczona będzie kwota ponad 35 mln zł. Są to głównie trzy inwestycje realizowane przy udziale środków zewnętrznych (Polski Ład):

-budowa układu drogowego w rejonie osiedla Cyranka (11,1 mln zł.)

-budowa układu drogowego Wojsławska, Krańcowa, Korczaka (5 mln zł.)

-przebudowa ulicy Szafera (5,2 mln)

Na kolejne dwie – przebudowę ulicy Targowej i budowę ulicy Racławickiej miasto zarezerwowało środki własne (odpowiednio 1,8 mln  oraz 4,3 mln zł.) i będzie się starało zdobyć dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Około 2 mln zł zarezerwowano na modernizację szeregu miejskich ulic (m.in. Kosynierów, Warneńczyka, Grabiowa, Naruszewicza, Narutowicza, Dąbrówki). Po 500 tysięcy ma być przeznaczone na budowę parkingu przy ul. Skargi i na chodnik na os. Kusocińskiego.

Z ponad 2 milionów zł jakie zarezerwowano na oświetlenie ponad połowa (1,1 mln) zostanie wydana na wymianę tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie energooszczędne.

Wśród pozostałych wydatków majątkowych dominują te przeznaczone na obiekty sportowe (22,8 mln), co wynika przede wszystkim z faktu końcowego rozliczenia budowy nowej hali sportowej z basenem (16,8 mln) i jej wyposażenia (5,2 mln).

Lwią część wydatków na gospodarkę mieszkaniową (4  mln) pochłoną wykupy gruntów (3,7 mln). Aż 3,3 mln zł. zapisano na rozpoczynającą się w roku 2023 rozbudowę cmentarza komunalnego, do którego przyłączone zostaną nowe tereny od strony obwodnicy miasta.

Inwestycje w infrastrukturę przedszkolno-żłobkową (na kwotę 2,2 mln), to przede wszystkim remont Przedszkola Miejskiego nr 1 (1,7 mln) i wykonanie projektu nowego budynku Przedszkola nr 9. Kwota 7,4 mln zł zarezerwowana została na budowę hali sportowej przy ZSO nr 1, ale realizacja tej inwestycji uwarunkowana jest zdobyciem zewnętrznego dofinansowania.

Sporo wydatków przewidziano w dziale ochrona środowiska (14,4 mln) z czego 10,3 mln, to dofinansowania do montażu instalacji OZE w gospodarstwach domowych na terenie gminy miejskiej Mielec oraz na instalacje OZE na budynkach publicznych (3,4 mln).

Ponad 1,1 mln przeznaczono na remont fontanny w rynku starego miasta (na wizualizacji w wersjii dziennej i nocnej), natomiast na osiedlu Rzochów obok oddanego do użytku w ubiegłym roku boiska (wraz z siłownią zewnętrzną) przy ulicy Witosa, powstanie budynek wielofunkcyjny (na wizualizacji), którego koszt wraz z projektem wynosi 1 mln) m.in. z szatnią, sanitariatami i salą spotkań). W bieżącym roku ma się rozpocząć zagospodarowanie terenu wokół SP 7 wraz z budową boisk, a także projekt zagospodarowania targowiska przy ulicy Sandomierskiej i dokumentacja projektowa zagospodarowania terenów rekreacyjnych na Stawach Cyranowskich.

Główną inwestycją w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego będzie modernizacja boisk do siatkówki i koszykówki wraz z budową street workout przy SP 11. Jest to zwycięski projekt ogólnomiejski wskazany przez mieszkańców w głosowaniu. W ramach realizacji projektów lokalnych na osiedlu Lotników powstanie Strefa Wodnej Mgiełki – wakacyjny plac relaksu dla dzieci i dorosłych, wyremontowane zostanie boisko przy ul. Wróblewskiego, remont czekają pomieszczenia dla kotów w mieleckim schronisku dla bezdomnych zwierząt, na terenach MOSiR powstanie wybieg dla psów, przy ul. Krańcowej – siłownia zewnętrzna, a na osiedlu Borek – nowy plac zabaw dla dzieci.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa