W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Materiały video

Miejsko-powiatowe spotkanie świąteczno-noworoczne [FOTO, VIDEO]

19 grudnia 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworoczne, które tym razem, po 20 latach zostało zorganizowane wspólnie przez samorząd Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego.

Gospodarzami wieczoru byli też jednocześnie Prezydent Mielca – Jacek Wiśniewski i Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak, którzy przywitali gości podkreślając m.in. to wspólne uczestnictwo i składając życzenia świąteczno-noworoczne dla zaproszonych gości: przedstawicieli samorządów, także i z okolicznych gmin, instytucji, organizacji społecznych oraz przedsiębiorców.

Podczas spotkania świąteczno-noworocznego wręczono też tradycyjnie nagrody dla osób i instytucji, które były szczególnie aktywne w mijającym roku. Przyznano osiem nagród w kategoriach: sport, sprawy społeczne, kultura oraz biznes.

SPORT

Studio Wizualne Damian Gąsiewski za profesjonalną organizację wielu ciekawych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, które zaktywizowały setki mielczan. Tylko w mijającym roku spod ręki Damiana Gąsiewskiego „wyszło” dwanaście imprez sportowych i rekreacyjnych w różnych dyscyplinach. Były to m.in. zimowy i letni triathlon, bieg z okazji 80-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego, który odbył się po pasie startowym mieleckiego lotniska, zawody rowerowe i biegowe, a nawet turniej mini golfa. Damian nie spoczywa na laurach i już w styczniu organizuje kolejne dwa wydarzenia: z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bieg „Policz się z cukrzycą” i kolejną edycję zimowego triathlonu.

Akademia Piłkarska „Piłkarskie Nadzieje” za całokształt działalności na rzecz popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia wśród dzieci. Głównym założeniem Akademii Piłkarskiej „Piłkarskie Nadzieje” jest zaszczepienie w dzieciach zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu, promowanie zasad fair-play oraz umiejętności współpracy w zespole. Młodzi wychowankowie mają możliwość szkolenia się według najlepszych europejskich wzorców pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej, która posiada wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi. Akademia ma na swoim koncie liczne wygrane turnieje, m.in. w Anglii, Danii, Austrii, Szwecji, Finlandii, na Ukrainie, Węgrzech czy Słowacji.

SPRAWY SPOŁECZNE

Marek Zalotyński za organizację cennych wydarzeń i przedsięwzięć związanych z najważniejszym jubileuszem roku 2018 – 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Marek Zalotyński to jeden z inicjatorów powstania Mieleckiego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Choć w pracach komitetu i organizacji wydarzeń uczestniczyło wiele osób, to pan Marek wziął na siebie dużą częśćtrudnych spraw organizacyjno-finansowych. To właśnie m.in. dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy uczestniczyć w wielu skierowanych do mielczan wydarzeniach, które w ciekawy a zarazem godny sposób uczciły ten ważny jubileusz.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mielcu pod przewodnictwem Franciszka Augustyna za liczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego, zaangażowanie w wychowywanie pokoleń i kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego. Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu świętuje w tym roku okrągłe 20-lecie działalności. Zrzesza blisko 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, koordynuje ich działalność, a także podejmuje szereg inicjatyw o charakterze kulturalnym, sportowym i edukacyjnym. Ważnym elementem działalności związku jest także krzewienie kultury i tradycji strażackiej. Jednym z największych przedsięwzięć z tego zakresu było wydanie w tym roku monografii dokumentującej 150 lat działalności jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie mieleckim.

KULTURA

Zespoł Mr. Pollack za wieloletnią działalność sceniczną, znaną i docenianą w wielu krajach oraz za muzyczną promocję miasta Mielca. Rockowa wizytówka nie tylko miasta w obecnym składzie: Jacek Polak, Grzegorz Polak i Bartłomiej Filip. W przyszłym roku zespół będzie obchodził swoje 30-lecie, w tym czasie zagrali setki jeśli nie tysiące koncertów, zawsze podkreślając swoje mieleckie korzenie. Zespół ma na swoim koncie siedem wydawnictw CD i DVD, wśród których jest już legendarne albumu QŃ i Air onsix strings z rockowymi aranżacjami muzyki klasycznej.

Chór Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod batutą Pawła Lisa za aktywne włączanie się w życie kulturalne szkoły, miasta i powiatu oraz liczne osiągnięcia. Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu przez 40 lat był i jest najlepszą wizytówką szkoły, zaś jego założyciel i dyrygent pan Paweł Lis w tym czasie stał się człowiekiem-instytucją. Ostatni rok był dla mieleckich chórzystów czasem bardzo aktywnym. Zespół wywalczył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Cantio Lodziensis” oraz Złoty Dyplom (I miejsce) w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis”. Warto również wspomnieć o zagranicznym tournee chóru, które odbyło się w czerwcu br. Przez cztery dni młodzi muzycy koncertowali w różnych miastach Niemiec.

BIZNES

Firma R&G PLUS SP. z o.o. za dynamiczną działalność w branży technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej oraz wzorową współpracę z samorządem Mielca. Firma z mieleckim rodowodem znana i ceniona nie tylko w całej Polsce ale także w Europie i poza nią. Producent pierwszego polskiego kultowego elektronicznego kasownika biletów papierowych. Od początku działalności firma skupiona jest na współpracy z komunikacją publiczną. Dziś to jeden z największych dostawców w zakresie rozwiązań w dziedzinie technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej, co potwierdza szerokie grono klientów firmy R&G PLUS.

Firma Geyer & Ho

saja za realizację kilkudziesięciomilionowych inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz promocji regionu w całej Europie. Firma Geyer & Hosaja jest jednym z największych producentów gumy w naszej części Europy. Zajmuje wiodącą pozycję na rynkach mieszanek gumowych, dywaników samochodowych, opon bieżnikowanych, materiałów do bieżnikowania opon, elementów bezpieczeństwa drogowego, granulatów oraz wielu innych wyrobów z gumy. W ostatnich latach zakład dokonał rozbudowy i utworzenia na swoim terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyczyniła się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz wzrostu zatrudnienia.

W drugiej części spotkania ze słowem na Boże Narodzenie wystąpił ks. prałat dr Bogusław Połeć – proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, po którym nastąpiło łamanie się opłatkiem, składanie sobie życzeń.

W tym roku o oprawę muzyczną opłatkowego spotkania zadbali: Jessica Motyl, Klaudia i Karolina Durak, Mielecka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego wraz z solistami Natalią Ciecierską i Janem Szynalem oraz chórem Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Warsztaty cukiernicze z Teresą Pogodą [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa