W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

W Mielcu uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej oraz Polaków pomordowanych w Katyniu

Za nami już szósta rocznica tragicznego lotu rządowego Tupolewa, w którym zginęło 96 osób. 10 kwietnia, poczty sztandarowe, reprezentacje mieleckich rodzin katyńskich, przedstawiciele władz i różnych instytucji oraz mieszkańcy zgromadzili się by oddać cześć ich pamięci.

O godz. 9.30 w Bazylice pw. Św Mateusza w Mielcu odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Polaków pomordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach kaźni. Mszę świętą uświetnił chór I liceum Ogólnokształcącego.

Tuż po niej mieleccy samorządowcy, parlamentarzyści i liczne delegacje w ciszy złożyli kwiaty przy ścianie katyńskiej oraz tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej.  

Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, podziękował wszystkim obecnym za udział w uroczystościach, których dalsza część odbyła się na Cmentarzu Komunalnym.

Dzień wcześniej, Zarząd Powiatu Mieleckiego wraz z marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem i  wicewojewodą podkarpackim Witoldem Lechowskim złożyli kwiaty przy grobie śp. Leszka Deptuły i pomnikiem Sybiraków.

 

706215964

 

1263184106

 

1633655651

 

2042217038

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa