W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Mielczanie na festiwalu w Czarnogórze

W dniach 29 – 30 czerwca 2019r w Czarnogórze odbył się XI International Music & Folk-Dance Festival „Summer Music Festival – St Stefan”, Budva, Montenegro 2019.

Wzięły w nim udział zespoły ze Słowenii, Węgier, Polski, Bułgarii, Łotwy, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Czech.
Organizatorem Festiwalu jest World Festival Association – organizacja, której celem jest połączenie wszystkich festiwali na świecie. Misją WFA jest celebrowanie muzyki, tańca, łączenie różnych kultur z całego świata poprzez muzykę, taniec i tradycyjne stroje narodowe.
W tym roku Polskę reprezentowały zespoły Zespół Tańca Ludowego „KRAKOWIAK” z Krakowa, z Mielca: Dziecięcy Zespół Tańca „ZIEMIA MIELECKA” i ZPiT „MALI RZESZOWIACY” oraz Zespół Tańca „ARTIS” z Czermina.
Wyprawę na czarnogórskie wybrzeże, zwane „Budvanską Rivijerą” rozpoczęliśmy 26 czerwca. W drodze na Festiwal zrobiliśmy dziewięciogodzinny przystanek w Mezokovesd na Węgrzech, gdzie pływaliśmy w basenach termalnych. Do Budvy dotarliśmy 28 lipca. W sobotę 29 lipca w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta parada – pochód ulicami miasta ,a następnie miały miejsce prezentacje festiwalowe. Członkowie ZPiT „Mali Rzeszowiacy” precyzyjnie zatańczyli tańce kaszubskie.

DZT „Ziemia Mielecka” brawurowo zaprezenowała się w cieszącej się uznaniem suicie tańców żywieckich i uzyskała certyfikat festiwalowy.
Wyjazd na festiwal połączony był z zasłużonym wypoczynkiem i kąpielą
w Morzu Adriatyckim. Odbyliśmy całodzienny rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej, podziwialiśmy piękno miast: Budva, Tivat, Herceg Novi, Kotor, jaskinię Blu Cave.
Niezatarte wrażenie pozostawiła wycieczka na Chorwację do Dubrovnika.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Relikwie rodziny Ulmów w Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa