W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Mielczanie na Międzynarodowym Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej

Zespół „Hortus Musicus” powrócił z 45. Schola Cantorum – Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa. w Kaliszu z brązową Harfą Eola w kategorii wokalno-instrumentalnej.

Schola Cantorum to wyjątkowy, bardzo ważny  na mapie kulturalnej Polski festiwal, uświadamiający nam wszystkich, jakim wspaniałym dziedzictwem dysponujemy. Jego uczestnikami są bardzo młodzi ludzie z całej Polski, pełni pasji i radości,  którzy śpiewają, tańczą i grają na kopiach dawnych instrumentów.

Jak można przeczytać w protokole jury festiwalu, z radością obserwuje ono determinację młodego pokolenia w poszukiwaniu źródeł do interpretacji zgodnej historycznie, kształtującej wrażliwość artystyczną i świadomość wykonawczą. Jury gratuluje i dziękuje nauczycielom i zespołom, wytrwale pogłębiającym tak wiedzę, jak i umiejętności w celu przekazywania dziedzictwa kultury i sztuki kolejnym pokoleniom. 

Zespół działa w Domu Kultury SCK. „Hortus Musicus” stworzył i od wielu lat prowadzi Tomasz Nowakowski. 

Festiwal Schola Cantorum odbywał się w tym roku od 26 do 30 czerwca.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szczury doprowadziły do zamknięcia budynku przedszkola

Wiadomości Mielec

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa