Mielczanie na Międzynarodowym Turnieju w Sambo

W sobotę 5 października w Krakowie odbył się Międzynarodowy Turniej w Sambo, w którym wystartowało około 200 zawodników z Polski, Ukrainy, Rosji, Niemiec i Szwajcarii.

Zawody odbyły się na hali KS Prądniczanka i zostały zorganizowane przez Polski Związek Sambo. Walki odbywały się w formułach Sambo Sport i Sambo Combat.

Mielec reprezentowali zawodnicy Iron Dragon MMA Mielec w kategoriach dzieci i kadetów zdobywając srebrny medal w kategorii dziewcząt 35kg Wiktoria Miąso oraz brąz w kadetach 68kg Adrian Wrzesień natomiast Mateusz Zieliński zajął 6 miejsce w kategorii chłopców 38kg.

Mieleccy zawodnicy zdobyli kolejne doświadczenie w tym trudnym sporcie walki. Dodajmy, że Sambo zostało uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i w przyszłości pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich.

Wierzymy w to, że mieleccy zawodnicy będą mieli okazję zostać olimpijczykami.