W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Mielczanie na Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych [FOTO, VIDEO]

W siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

W rywalizacji ratowników brały udział 23 patrole reprezentujące komendę wojewódzką, oddział prewencji oraz komendy miejskie i powiatowe. Najlepszym zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zawody rozpoczęły się od testu wiedzy. Policjanci musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy z zawodników miał odpowiedzieć na 30 pytań przygotowanych przez Szkołę Policji w Słupsku. Kolejna konkurencja była bardziej widowiskowa, policyjne pary musiały przeprowadzić interwencję połączoną z udzielaniem pierwszej pomocy. Ratowali człowieka, który zasłabł w miejscu publicznym.

Sędziowie przyznawali punkty za to, czy policjanci właściwie ocenili sytuację i udzielili pomocy osobie, która jej wymagała. Oceniane było też badanie funkcji życiowych, skuteczne prowadzenie resuscytacji i postępowanie po ewentualnym przywróceniu czynności życiowych.

Najlepszym patrolem – zespołem ratunkowym okazali się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie: mł. asp. Sebastian Ryba i mł. asp. Bartosz Wojtowicz. To oni będą reprezentować podkarpacką Policję w Finale IX Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych, który odbędzie się w czerwcu w Słupsku. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu – podkom. Izabela Soboń i sierż. szt. Robert Grzesik, natomiast trzecią lokatę wywalczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Mielcu – mł. asp. Krzysztof Soboń i sierż. szt. Kamil Grabiec.

Dyplomy i nagrody najlepszym drużynom wręczył podinsp. Piotr Stępka, p.o. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Organizatorem zawodów policyjnych ratowników był Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Organizację wsparł Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa