W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport

Mielczanie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Dwoje sportowców reprezentujących nasze miasto Katarzyna Zdziebło i Rafał Augustyn z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec będą rywalizować na 32. Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

W nocy o godzinie 22.30 czasu polskiego Rafał Augustyn rozpocznie rywalizację w chodzie na 50 km, a jutro o godzinie 9.30, o podium na dystansie 20 km powalczy Kasia Zdziebło.

Dla Rafała Augustyna będą to już czwarte igrzyska. W roku 2008 w Pekinie startował na dystansie 20 km, zajmując 29. miejsce. Podobny wynik uzyskał na Olimpiadzie w Londynie. W roku 2016 na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro Rafał wystartował na maratońskim dystansie 50 km, zajmując 22. miejsce.

Dla Katarzyny Zdziebło będzie to debiut. Będzie jedyną Polką na trasie chodu sportowego na dystansie 20 kilometrów w Tokio.

Oprócz Rafała i Katarzyny w polskiej ekipie olimpijskiej znalazł się trener kadry narodowej chodu sportowego Krzysztof Augustyn (brat Rafała).

Kasi i Rafałowi życzymy powodzenia.

Fot. Rafał Augustyn, Katarzyna Ździebło

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa