W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sevilli

Praktyki zawodowe uczniów PZPSW w Mielcu – Sevilla Hiszpania

W Powiatowym Zespole Placówek Szkolno -Wychowawczych w Mielcu realizowany jest projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego+, w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, „Pokonywanie granic szansą na przyszłość zawodową w Europie”.
Od 1 czerwca 12 – osobowa grupa młodzieży z Branżowej Szkoły I stopnia o kierunku kształcenia kucharz oraz pracownik pomocniczy gastronomii uczestniczy w 2 tygodniowych praktykach zawodowych w malowniczej Sewilli, stolicy Andaluzji.
Wyjazd ten był poprzedzony działaniami przygotowawczymi w formie warsztatów kulturowych, językowych oraz zawodowych.
Uczniowie odbywają praktyki w sześciu restauracjach w Sevilli, zdobywają praktyczne umiejętności i poznają metody pracy w punktach gastronomicznych w Hiszpanii. Dzięki współpracy z lokalnymi pracodawcami, uczestnicy mogą zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w ich przyszłych zawodach, jednocześnie rozwijają swoje kompetencje językowe i międzykulturowe.
Oprócz obowiązków zawodowych gdzie doskonalą swoje umiejętności zawodowe, młodzież ma okazję zwiedzać Sewillę i jej okolice. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili już Plac Hiszpański, Park Marii Luizy, Matalascanas oraz Kadyks.  W wolnym czasie mogli również spróbować lokalnych specjałów kulinarnych takich jak churros i zanurzyć się w hiszpańskiej kulturze.
Przed uczniami jeszcze jeden tydzień praktyk zawodowych, pracy w międzynarodowym zespole oraz inspiracji do dalszego rozwoju.
Mamy nadzieję, że podobne wyjazdy staną się stałym elementem naszej edukacji, umożliwiając młodzieży jeszcze większe możliwości rozwoju i poznania świata.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa