Informacje Sport

Mielczanie na Turnieju Szermierczym w Wadowicach

W Wadowicach odbył się V Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice
Mieleccy szermierze z PTG Sokół 1893 Mielec – szermierka mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami swoich młodych szermierzy.

W kategorii dzieci dziewcząt 3-cie miejsce wywalczyła Paulina Misiak a 37 była Hania Nowak.
W kategorii młodzik dziewcząt, miejsce 8 w finałowej ósemce wywalczyła Hania Drozdowska, a tuż za nią na miejscu 9 uplasowała się Hania Łabuda. Zosia Pietras była 35-ta.
W kategorii junior młodszy dziewcząt, niestety nasze zawodniczki podczas walk pucharowych musiały walczyć przeciwko sobie. W drodze do finałowej ósemki Iwona Misiak najpierw wyeliminowała Emilkę Pietras, a potem Anię Martyńską. W rezultacie w tej kategorii 7-me miejsce zajęła Martyna Mróz, 8-me miejsce Iwona Misiak, 9-te miejsce Ania Martyńska a Emilka Pietras sklasyfikowana została na miejscu 17-tym.
Wśród chłopców, w kategorii zuchy, Janek Kosztyła był 16-ty, w kategorii młodzik 25-te miejsce wywalczył Maciek Schab a 36-te Wiktor Bernat, a w kategorii junior młodszy Mikołaj Madej był 14 – ty.

W Szczecinie odbył się także I Puchar Seniorów w szpadzie. Bardzo dobry start w I Pucharze Polski seniorów w szpadzie odnotował nasz zawodnik Stanisław Dziura.
Startując w gronie dużo starszych kolegów, wywalczył znakomite 27 miejsce.

fot: PTG Sokół 1893 Mielec – szermierka