W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Mielczanie na zawodach Modeli Kosmicznych we Włocławku [FOTO]

W dniach 23-24 kwietnia 2022 roku na terenie Aeroklubu Włocławskiego odbyły się Ogólnopolskie Zawody Modeli Kosmicznych do Pucharu Polski. Zawodnicy Akademii Umiejętności Technicznych LEONARDO swoje starty mogą zaliczyć do udanych. 

W konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D 2 miejsce zajął Franciszek Żmuda, a 3 miejsce Szymon Mikuła. Projekt rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D od kilku lat jest realizowany dzięki wsparciu firmy EUROTECH. Konkurencję modeli rakiet z opadaniem wirowym wygrał Kacper Krempa a w konkurencji modeli rakietoplanów zdalnie sterowanych S8P zajął 2 miejsce.

W konkurencji modeli rakiet kosmicznych S7 pierwsze miejsce zajęła Renata Pasik-Goryczka a Przemysław Żurawski zajął to najbardziej nielubiane przez zawodników 4 miejsce. Po zakończonych zawodach trener Kadry Narodowej Jerzy Boniecki ogłosił wstępną listę zawodników do udziału w Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych w Serbii w dniach 18-24.08.2022.

Swoje nazwiska znaleźli na niej:

Szymon Mikuła, Żmuda Franciszek,  Alex Sadowy, Emilia Wojdyło w konkurencjach juniorów oraz Grzegorz Goryczka,  Kacper Krempa, Przemysław Żurawski i Renata Pasik-Goryczka w konkurencjach seniorów.  

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa