W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Mielczanie uczcili 41. rocznicę powstania „Solidarności” [FOTO]

4 września, w kościele pw MBNP odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 41. rocznicy Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności. Wzięli w niej udział m.in. poseł Fryderyk Kapinos, marszałek województwa Władysław Ortyl i przewodniczący Oddziału Regionu Rzeszowskiego „S” Marian Kokoszka. Nie zabrakło pocztu sztandarowego Mieleckiej „Solidarności”.

Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz dr Ryszard Biernat. „Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi – to przykazanie Boże odnosi się również do naszej matki Ojczyzny. Św. Jan Paweł II wiele razy podkreślał, że Ojczyzna jest jego i naszą matką, dlatego czcić naszą Ojczyznę i modlić się za nią to nasz synowski obowiązek” – zauważył we wstępie.

W homilii natomiast podkreślił, że wolność Ojczyzny to dla wszystkich wielkie wyzwanie: „Obchodząc dzisiaj rocznicę podpisania umów sierpniowych, które otworzyły nam drogę do demokracji i wolności, modląc się za Ojczyznę, trzeba nam również zapytać się, czy ja dobrze widzę? Czy widzę, że wolność jest nam dana i zadana, jak uczył św. Jan Paweł II, że wolność to wielkie wyzwanie dla nas. Niestety coraz boleśniej odczuwamy, że dla wielu wolność jest tylko dana, że mają tylko prawa, a nie mają obowiązków, a widać to już u dzieci ze szkolnych ławek, a wtórują im rodzice, tworząc pokolenie ludzi roszczeniowych, nie podejmujących odpowiedzialności, ani za Ojczyznę, ani za Kościół. Czyż nie jest to współczesna ślepota ludzi przecież fizycznie zdrowych?” – mówił Ksiądz Proboszcz.

Po Mszy Św. przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych, a także związkowcy złożyli kwiaty przed pomnikiem „Solidarności”, który znajduje się na placu kościelnym.

Fot: ks. Mateusz Gurbisz

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa