W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Mielczanie uczcili Święto Niepodległości [FOTO, VIDEO]

Wczoraj mielczanie wzięli udział w Święcie Niepodległości. Główna część uroczystości 11 listopada odbyła się na mieleckiej Starówce.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza. Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz pod Pomnik Wolności, w którym wzięli udział Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowe władze miasta,powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego, delegacje urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół i prywatni uczestnicy.

Uroczystości pod Pomnikiem Wolności rozpoczął występ orkiestry oraz odśpiewanie hymnu. Następnie miało miejsce powitanie i program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu. Po części artystycznej odbyło się złożenie kwiatów przez delegacje a także parada sztandarów.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=QBguAJShvyc&feature=youtu.be&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Warsztaty bębniarskie na Rynku i w SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Nieme kino” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa