Informacje Sport

Mielczanin na mistrzostwach w Egipcie

Mielecki szermierz Piotr Urban zaliczył świetny występ na zakończonych w niedzielę szermierczych Mistrzostwach świata juniorów i kadetów.

Turniej indywidualny rozpoczął się tradycyjnie od eliminacji w której Piotr odniósł cztery zwycięstwa w sześciu walkach. Pozwoliło to na rozstawienie do fazy pucharowej z 45 miejsca. Pierwszą walkę pucharową Piotr wygrał z reprezentantem Uzbekistanu 15:13. W walce o czołową 32 pokonał reprezentanta Azerbejdżanu 13:11. Po wyrównanym pojedynku z reprezentantem Austrii przegrał niestety pojedynek o czołową 16 zawodów.

Ostatecznie Piotra sklasyfikowano na 25 miejscu w gronie 159 zawodników. Miejsce znakomite a biorąc pod uwagę fakt, że Piotr może jeszcze wystąpić w mistrzostwach juniorów w dwóch kolejnych latach, to świetnie rokuje na przyszłość.

Kolejnego dnia zawodów rozegrano turniej drużynowy. Polska drużyna z Piotrem w składzie świetnie radziła sobie pokonując w kolejnych pojedynkach Gruzję 45:26 i Argentynę 45:24. W walce o czołową czwórkę z reprezentacją Ukrainy nasi reprezentanci toczyli wyrównany bój do ostatniej rundy, by ostatecznie przegrać 45:42. Pozostała zatem walka o miejsca 5-8 a związku z tym, że chyba brakło motywacji to po dwóch porażkach nasz zespół sklasyfikowano na ósmej pozycji.