Mielczanin szermierczym Mistrzem Polski juniorów [FOTO]

Wspaniałym sukcesem zawodnika Gryfu Mielec Piotra Urbana zakończyły się szermiercze Mistrzostwa Polski juniorów rozegrane w Śremie. Mielczanin we wspaniałym stylu sięgnął po złoty medal w szpadzie.

Piotr swoje walki w kwalifikacjach i w pucharowych pojedynkach mistrzowskiego turnieju przeszedł jak „burza” wygrywając 15:5, 15:11, 15:4 w ćwierćfinale i 15:6 w półfinale.

Zwycięstwem 15:10 w finale przypieczętował zdobycie mistrzowskiego tytułu. Pozostali dwaj zawodnicy Gryfu – Paweł Urban i Szymon Tarachanowicz również walczyli bardzo dobrze, ale niestety nie udało im się awansować do finałowej ósemki i zajęli odpowiednio 12 i 13 miejsce w gronie 78 zawodników.

Na medal szermierze Gryfu liczyli także w turnieju drużynowym, tym bardziej, że wynik indywidualny pozwolił im na rozstawienie w turniejowej drabince z drugiego miejsca. W pojedynku o „ósemkę” mielczanie pokonali II drużynę AZS AWF Kraków 45:27, a w ćwierćfinale po zaciętym pojedynku wygrali z AZS AWF Kraków 45:40. Niestety półfinałowy pojedynek z WLKS Kmicic Częstochowa nie ułożył się po ich myśli i ze zwycięstwa 45:43 cieszyli się rywale z Częstochowy. Pozostała szansa na medal brązowy, ale tu poprzeczka ustawiona została bardzo wysoko, bo rywalami okazała się drużyna PKszerm Warszawa – murowany kandydat do złota, który w drugim półfinale niespodziewanie odpadł z walki o pierwsze miejsce. Faworyzowani warszawianie w meczu o trzecie miejsce pozbawili mielczan marzeń o brązowych medalach.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom Gryfu i Piotrowi Urbanowi znakomitego występu i godnego reprezentowania naszego miasta na Szermierczych Mistrzostwach Polski.