W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mielczanin w konkursie „Złoty Inżynier”


Ruszył plebiscyt o tytuł Złotego Inżyniera, organizowany przez czasopismo Przegląd Techniczny-gazeta inżynierska, który po raz 29. uhonoruje dokonania polskich inżynierów i naukowców.


Do grona znakomitych kandydatek i kandydatów w tym roku nominowany został również dr hab. inż. Włodzimierz Adamski wieloletni pracownik PZL Mielec, absolwent Wydziału Mechaniczny Technologiczny, Politechnika Śląska, Prezes Stowarzyszenia ProCax. Swój głos na wybranego kandydata, który przekonał do siebie swoimi osiągnięciami można oddać do 20 stycznia 2023 roku pod adresem:


 https://plebiscyt.przeglad-techniczny.pl

Zapraszamy do głosowania!


Dr hab. inż. Włodzimierz Adamski przez wiele lat pracował w PZL Mielec A Sikorsky and Lockheed Martin Company zajmując główne stanowiska kierownicze jak np. Główny Informatyk, Dyrektor ds. Rozwoju czy Dyrektor Techniczny. W tym czasie zrealizował ponad 150 dużych projektów jak: zaprojektowanie numerycznego kształtu zespołów samolotów (samoloty Dromader, Iskierka, Iryda, An-28, ATR-42, ATR-72, Boeing 757, M-28 Skytruck, Boeing 787 Dreamliner.
Ocenił około 180 projektów unijnych na kwotę ponad 1 mld 600 mln PLN
Posiada na swoim koncie ponad 90 prac naukowych opublikowanych w kraju i za granicą.

W uznaniu osiągnięć w modelowaniu komputerowym, promocji dorobku przemysłu lotniczego oraz zaangażowania na rzecz współpracy z inżynierską Polonią w USA i Stowarzyszeniem Polonia Technica został wyróżniony dyplomem uznania w 2013 roku i Medalem Tadeusza Kościuszki w 2016 roku, oraz w 2019 roku otrzymał Statuetkę Polonia Technica i Filadelfijski Dzwon Wolności.


PLEBISCYT.PRZEGLAD-TECHNICZNY.PL
Konkurs Złoty Inżynier

Pamiętajcie, żeby po oddaniu głosu kliknąć w link w mailu na potwierdzenie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa