W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mielczanki w konkursie „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”

Wiktoria Pleban i Wiktoria Kubat zajęły trzecie miejsce w kategorii drużynowej w konkursie „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. Dodatkowo, pierwsza z dziewcząt, pochwalić się może najlepszym wynikiem w eliminacjach w kraju.

Wiktoria Pleban z trzeciej klasy technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu otrzymała tytuł finalistki VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim „. Uczennica napisała pracę pt. „Inspiracje twórczością Jacka Malczewskiego w utworach Jacka Kaczmarskiego”. Jury złożone z pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego zakwalifikowało ją do ścisłego finału. Wiktoria znalazła się wśród jedenastu najlepszych znawców twórczości barda Solidarności. 16 grudnia ubiegłego roku uczennica broniła swoją pracę przed komisją złożoną z pracowników naukowych UJ, uzyskując tytuł finalisty.

Dodatkowo, Wiktoria Pleban wspólnie z Wiktorią Kubat, wzięły również udział w konkursie drużynowym. Zajęły trzecie miejsce.

31 stycznia br. dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Stanisław Starzyk wręczył uczennicom dyplomy i cenne nagrody za ulokowanie się na konkursowym podium. Uczennice otrzymały także albumy, płyty oraz zaproszenie na Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego do Krakowa.

Wiktoria Pleban, za uzyskanie najlepszego wyniku w całej Polsce w eliminacjach, została nagrodzona dodatkowo bonem do sklepu EMPIK w kwocie 500 zł.

Opiekunem naukowym uczennic była polonistka ZSB Jadwiga Stala-Dudek.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa