Slider

Najlepsi ratownicy z całej Polski przyjechali do Mielca, gdzie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Ich zmagania trwały trzy dni.

Drużyny miały do wykonania wiele zadań wyreżyserowanych przez organizatorów. Ratownicy musieli wykazać się bardzo dużą sprawnością podczas interwencji w nocnym wypadku drogowym, próby ratowania dziecka wyrzuconego przez okno oraz udzielenia pomocy rannemu żołnierzowi.

W rywalizacji uczestniczyło 19 drużyn. Wygrała ta z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Miejsce drugie zajął zespół Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Trzecie miejsce zajął zespół Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

– Mielec stał się dziś stolicą bezpieczeństwa. Cieszę się, że to właśnie tutaj zorganizowane zostały pierwsze tego rodzaju zawody – powiedział podczas zakończenia akcji marszałek Władysław Ortyl. Działania wspierał również inny honorowy patron wydarzenia, starosta Zbigniew Tymuła. – Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za spędzenie tych trzech dni w naszym powiecie. Dla mnie wszyscy jesteście najlepsi, bo to wy ratujecie życie mieszkańców. Wasza praca nie jest zwykłym zajęciem, ale powołaniem – powiedział gospodarz powiatu.

Powiat Mielec fot. wcj24

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider
Slider
Slider