W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielec areną zmagań najlepszych ratowników medycznych [FOTO, VIDEO]

Najlepsi ratownicy z całej Polski przyjechali do Mielca, gdzie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Ich zmagania trwały trzy dni.

Drużyny miały do wykonania wiele zadań wyreżyserowanych przez organizatorów. Ratownicy musieli wykazać się bardzo dużą sprawnością podczas interwencji w nocnym wypadku drogowym, próby ratowania dziecka wyrzuconego przez okno oraz udzielenia pomocy rannemu żołnierzowi.

W rywalizacji uczestniczyło 19 drużyn. Wygrała ta z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Miejsce drugie zajął zespół Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Trzecie miejsce zajął zespół Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej.

– Mielec stał się dziś stolicą bezpieczeństwa. Cieszę się, że to właśnie tutaj zorganizowane zostały pierwsze tego rodzaju zawody – powiedział podczas zakończenia akcji marszałek Władysław Ortyl. Działania wspierał również inny honorowy patron wydarzenia, starosta Zbigniew Tymuła. – Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za spędzenie tych trzech dni w naszym powiecie. Dla mnie wszyscy jesteście najlepsi, bo to wy ratujecie życie mieszkańców. Wasza praca nie jest zwykłym zajęciem, ale powołaniem – powiedział gospodarz powiatu.

Powiat Mielec fot. wcj24

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=kVOWriMW8SE&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny na Osiedlu Lotników – Rodzinnie u Ducha

Wiadomości Mielec

Szkoły w województwie podkarpackim z najzdolniejszymi uczniami

Wiadomości Mielec

Tragedia w Książnicach

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa