W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Mielec ma nowego komendanta policji [FOTO]

W związku z przeniesieniem podinspektora Jacka Juwy do Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie obowiązki komendanta mieleckiej komendy zaczął pełnić podinspektor Tomasz Grazda.

Rozkaz o powierzeniu obowiązków na tym stanowisku wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Stanisław Sekuła. W tym samym czasie mieleccy funkcjonariusze pożegnali dotychczasowego Komendanta podinspektora Jacka Juwę

W uroczystej zbiórce wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski. Wymiar sprawiedliwości reprezentowała Prezes Sądu Rejonowego w Mielcu Ewa Król oraz Prokurator Rejonowy w Mielcu Marian Burczyk.

Podczas krótkiej uroczystości podinsp. Tomasz Grazda odebrał z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie rozkaz o powierzeniu obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu oraz przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu.

Komendant w swoim przemówieniu podkreślił, że najważniejsza w pracy policjanta jest skuteczność w zwalczaniu przestępstw i jednocześnie pomoc ofiarom tych przestępstw, jak również dobra atmosfera w pracy, która ma duży wpływ na zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Komendant Grazda podziękował za okazane zaufanie, a odbierając gratulacje zapewnił o współpracy z przedstawicielami samorządów, wymiaru sprawiedliwości, a także policjantami i pracownikami.

W czasie uroczystości mieleccy policjanci pożegnali dotychczasowego Komendanta podinsp. Jacka Juwę, który będzie pełnił obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Komendant Juwa podziękował wszystkim pracownikom i funkcjonariuszom mieleckiej jednostki, jak również odebrał gratulacje i życzenia sukcesów na nowym stanowisku.

Nadkomisarz Tomasz Grazda służbę w Policji pełni od 2002 r. Początkowo pełnił służbę w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Policji w Warszawie, w 2005 r. trafił do Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W 2006 r. służbę kontynuował w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, gdzie był związany z pionem prewencji. Przez kilka lat zajmował się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Następnie od roku 2016 nadzorował służby prewencyjne. W dniu 1 lipca 2019 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Z wykształcenia jest pedagogiem. Komendant Grazda jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Resocjalizacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie na Wydziale Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Administracji zdobył tytuł magistra.

W 2013 r. roku ukończył studia podyplomowe z zakresu przestępczości zorganizowanej i terroryzmu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, a w roku 2018 ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Dotychczasowy komendant policji w Mielcu Jacek Juwa został p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Nadzoruje pracę następujących wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji:

Wydział Prewencji,
Sztab Policji,
Wydział Ruchu Drogowego,
Wydział Konwojowy,
Wydział Postępowań Administracyjnych,
oddział Prewencji Policji w Rzeszowie,
Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Rzeszowie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

O dziennikarskiej pasji słów kilka [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Mielec w Rankingu Gmin Podkarpacia 2023 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa