W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mielec Miastem Przyszłości PFR

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wziął udział w otwarciu Akademii Miast Przyszłości PFR, które odbyło się w Warszawie w poniedziałek 21 września.

Akademia Miast Przyszłości jest programem strategicznego wsparcia skierowanym do osób pracujących w urzędach średniej wielkości miast (między 20 a 100 tysięcy mieszkańców). Jego celem jest przygotowanie samorządowców do budowania miasta świadomego swojej sytuacji, umiejącego wykorzystywać istniejące potencjały i gotowego na sprostanie nowym wyzwaniom.

Organizatorem Akademii jest Polski Fundusz Rozwoju, a partnerem strategicznym – Związek Miast Polskich. Efektem Akademii będą kompletne plany innowacyjnych działań lub narzędzi, które warto wdrożyć w średniej wielkości mieście.

Do udziału w Akademii Miast Przyszłości aplikowało 70 miast, z których wybrano 30 – w tym miasto Mielec. Przedstawiciele wybranych miast stworzyli społeczność która wymieni się wiedzą i doświadczeniem podczas siedmiu modułów realizowanych w formie spotkań stacjonarnych (trzy – i dwudniowych) oraz online. Potwierdzeniem zdobytych podczas Akademii umiejętności będzie możliwość zdobycia Certyfikatu Miast Przyszłości PFR.

Szczególnym zainteresowaniem tegorocznej Akademii objęte są wyzwania związane z zarządzaniem miastem, partycypacją mieszkańców, mobilnością miejską, energetyką i klimatem, przedsiębiorczością, edukacją, kulturą oraz mieszkalnictwem.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa