W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Mielec na trasie pociągów PKP Intercity

Lata 2021-2030 to okres ambitnych planów i rozwoju PKP Intercity

PKP Intercity i Ministerstwo Infrastruktury podpisało nową dziesięcioletnią umowę dotyczącą świadczenia usług publicznych – 19 mld zł na inwestycje taborowe i dalsze podnoszenie komfortu podróży oraz rozszerzanie dostępu do kolei w wyniku uruchamiania większej liczby połączeń PKP Intercity w kolejnych latach.

Nowa umowa umożliwi wzrost liczby połączeń uruchamianych rocznie przez PKP Intercity – z 120 tysięcy pociągów w 2021 roku do ponad 196 tysięcy w 2030 roku, co stanowi wzrost o 64%.

PKP Intercity zakupi nowy tabor, zapewniający komfortowe i bezpieczne warunki podróżowania oraz spełniający rosnące wymagania podróżnych. Planowane inwestycje obejmują m.in. zakup 38 składów wagonowych, piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi dostosowanych do prędkości 200 km/h;

Do miejscowości, które mają się pojawić na mapie przewoźnika, dołączyło nasze miasto. Dzięki rewitalizacji odcinka Mielec – Dębica, która trwa o 2019 roku, możemy oczekiwać w przyszłości pociągów PKP Intercity zatrzymujących się na peronach stacji kolejowej.

Do miejscowości, które mają dołączyć do sieci przewoźnika PKP Intercity, będą: Grudziądz, Sierpc, Rypin, Brodnica, Kwidzyn, Sztum, Kartuzy, Kościerzyna, Kłobuck, Łęka, Olecko, Hajnówka, Bielsk Podlaski.

fot. Intercity
.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa