W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Mielec pomoże Iwano-Frankowsku

Miasto Iwano-Frankowe z Obwodu Lwowskiego zwróciło się do Prezydenta Miasta Mielca z prośbą o dostarczenie (w miarę posiadanych możliwości) sprzętu medycznego i medykamentów, których brak w obecnej sytuacji na Ukrainie jest najbardziej odczuwalny.

W pierwszej kolejności potrzebne są systemy do pobierania krwi oraz bandaże, opaski uciskowe, watę, gaziki, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne (np. leki zawierające ibuprofen 400 mg), środki przeciwalergiczne i karimaty.

W związku z prośbą strony ukraińskiej zwracamy się o pomoc w zbiórce wymienionych materiałów opatrunkowych, lekarstw a przede wszystkim przyrządów do pobierania krwi. Niniejsze środki opatrunkowe i sprzęt należy dostarczyć do naszego Punktu Pomocy Humanitarnej mieszczącego się budynku OSP przy ulicy Cyranowskiej 66. Zbiórka dla miasta Iwano-Frankowe potrwa do czwartku tj. 3 marca do godziny 18.00

W związku z tym do czwartku wydłużone zostają popołudniowe godziny pracy wspomnianego punktu przy Cyranowskiej  66, który przez najbliższe trzy dni będzie czynny w godzinach od 8-10 oraz od 14-18.

Otrzymujemy liczne sygnały od mieszkańców Mielca deklarujących różne formy wsparcia dla obywateli Ukrainy. Dlatego w takich sprawach prosimy o kontakt na numer mieleckiej infolinii – 884 057 690. Bardzo dziękujemy Państwu za aktywny akt solidarności i dużego wsparcia.

Jednocześnie przypominamy, że wszelkich sprawach administracyjnych związanych z pobytem obywateli Ukrainy szukających schronienia na terenie Polski, należy kontaktować się z Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie. Działa także specjalna infolinia dla cudzoziemców wjeżdżających na Podkarpacie: 800 100 990.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa