W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

Mielec unowocześni transport publiczny [FOTO, VIDEO]

Nowe autobusy, przystanki, droga, pętla autobusowa oraz inne podobne inwestycje będą już niedługo realizowane w Mielcu. Wszystko dzięki podpisanej dziś umowie w G2A Arenie w Jasionce.

Podczas konferencji pn. „Regiony rozwijające się – budowanie nowej dynamiki wzrostu w Europie” podpisano dziś umowę na realizację projektu: „Poprawa jakości funkcjonowania transportu publicznego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Mielec”.

Województwo Podkarpackie reprezentował marszałek Władysław Ortyl, miasto Mielec zastępca prezydenta Jan Myśliwiec. W podpisaniu umowy wziął także udział Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Projekt ten będzie dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 (oś priorytetowa V. Infrastruktura komunikacyjna, działanie 5.4 – niskoemisyjny transport miejski).

– To kolejny projekt, który znacząco poprawi jakość transportu w naszym województwie. Cieszę się, że w postępowaniu konkursowym w tym projekcie znalazł się także Mielec i na ulice wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Oczywiście ten projekt to nie tylko wymiana taboru, ale inwestycje drogowe. To jest znaczący projekt, który przyczyni się do kontraktacji środków europejskich w naszym kraju. Do tego mobilizuje nas Ministerstwo Rozwoju i z tego nas rozlicza – powiedział podczas podpisania umowy marszałek Władysław Ortyl.
– W imieniu prezydenta Daniela Kozdęby chciałem podziękować marszałkowi Ortylowi za serce i wsparcie przy tym przedsięwzięciu. To są ogromne pieniądze, które wpłyną na rozwój naszego miasta, ale również mają znaczenie w kontekście ekologicznym. Niezwykle ważny jest zakup nowych autobusów, ale zwrócę też uwagę na przedłużenie ulicy, która połączy dwa obszary Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. To zdecydowanie poprawi poruszanie się po naszym mieście – powiedział Jan Myśliwiec, wiceprezydent Mielca.
– Takie umowy jak najbardziej cieszą ministerstwo. To kompleksowe przedsięwzięcie, które z pewnością docenią mieszkańcy. Cieszę się, że jest to inicjatywa dotyczącą miast średnich z poziomu regionalnego. Przypomnę, że niedawno uruchomiliśmy Pakiet dla Miast Średnich z poziomu krajowego, wspierający m.in. przedsiębiorczość – podsumował wiceminister Adam Hamryszczak.

Szczegóły dotyczące projektu:

Wartość ogółem – 44,9 mln zł

Wydatki kwalifikowane – 35,1 mln zł

Dofinansowanie Wkład UE – 29,8 mln zł (85%)

Wkład własny – 15,1 mln zł

Wydatki niekwalifikowane – 9,8 mln zł

Zakres inwestycji, które zostaną wykonane:

Inwestycje przy ul. Powstańców Warszawy (budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Powstańców W-wy, budowa pętli na skrzyżowaniu ul. Szarych Szeregów i ul. Powstańców W-wy, przedłużenie ul. Powstańców W-wy)

Przebudowa i rozbudowa dworca autobusowego w Mielcu – etap I budowa parkingów

Zakup niskoemisyjnego taboru transportu publicznego (10 autobusów zasilanych olejem napędowym i 4 gazem ziemnym CNG)

Budowa zaplecza technicznego do obsługi taboru transportu publicznego

Budowa zatoki autobusowej w Rzemieniu

Dokumentacja

Działania informacyjno-promocyjne

Podobne projekty realizowane będą na terenie województwa w Sanoku, Krośnie, Stalowej Woli, Dębicy oraz w Przemyślu. Łącznie dofinansowanie z UE na wspomniane projekty to aż 144 mln zł

Zespół prasowy UMWP

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7I4PujYBr_Q&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa