W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mielec weźmie udział w Europejskim projekcie Erasmus+ Sport Nature 3.0

Projekt ten jest realizowany wspólnie z miastami z całej Europy miedzy innymi z : Portugali, Węgier, Macedonii, oraz z 2 organizacjami non-profit. Przewodniczącym miastem tego projektu jest miasto Vila Nova de Poiares z Portugali.

Celem Sport Nature 3.0 jest promocja i zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa na świeżym powietrzu połączone z jednoczesną nauką i poznawaniem dziedzictwa, zabytków  kulturowych poszczególnych miast i regionów. Poprzez wymianę doświadczeń ma zostać opracowany plan w jaki sposób zwiększyć odsetek ludzi którzy zrezygnują z siedzącego trybu życia na rzecz aktywnego poznawania kultury danego miasta czy regionu.

Każde z miast uczestniczących w projekcie Sport Nature 3.0 opracuje trasę pieszo-rowerową  (ścieżka edukacyjna i przyrodnicza z tablicami informacyjnymi )  w swoim mieście, dzięki której społeczeństwo będzie mogło zwiększać swoją aktywność fizyczną jednocześnie poznając najważniejsze miejsca dziedzictwa kulturowego w danym regionie. Jednym z założeń projektu jest stworzenie aplikacji dzięki której opracowane trasy dostępne będą na komputerach czy smartphonach. Dzięki kodom QR umieszczonym na tablicach informacyjnych będzie możliwa dynamiczna interakcja społeczeństwa. ( np.: rozwiązywanie quizów i zagadek związanych z danym miejsce.

Poprzez cykliczne spotkania przedstawicieli miast partnerskich projekt będzie omawiany, ulepszany i realizowany. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Mielcu w dniach od   8-11 lipca 2021r.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa