17 lutego 2019 (niedziela) - 15:55
Slider
Image default
Informacje

Mieleccy dzielnicowi wesprą akcję informacyjną ”Otwarte Drzwi”

Mieleccy dzielnicowi wezmą udział w akcji informacyjnej „Otwarte Drzwi”, organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu.

Działania te wpisują się w ogólnopolski Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw i potrwają od 19 do 23 lutego. W tych dniach, podczas dyżurów w siedzibie mieleckiego MOPSu policjanci prowadzić będą konsultacje i udzielać pomocy ofiarom przestępstw.

W akcji informacyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu w ramach realizacji projektu „Otwarte Drzwi” konsultacji i porad udzielać będą:

 

W 2017 roku policjanci z Komendy Policji w Mielcu sporządzili 382 formularze „Niebieska Karta”- informujące o przemocy w rodzinie. Przemoc była stosowana wobec 435 osób, z czego 44 ofiar to małoletni od 13 do 18 roku życia. Policjanci z komendy powiatowej w Mielcu odnotowali 350 przypadków przemocy fizycznej i psychicznej wobec kobiet. Sprawcami przemocy było 373 mężczyzn, z których 237 zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia.

Dom rodzinny powinien być pełen miłości i opieki, powinno to być miejsce bezpieczne i ciepłe. Dla wielu ludzi jest jednak miejscem terroru, bólu i cierpienia. Ofiarom przemocy kojarzy się z poczuciem zagrożenia, poniżania, rozpaczy i lęku. Osoby, które doświadczyły przemocy zwykle nie wiedzą gdzie szukać pomocy. Boją się pomocy ze strony organizacji lub instytucji. Ofiara, jak również każda osoba, która jest świadkiem przemocy domowej może zgłosić się na Policję oraz do Ośrodka Pomocy Społecznej, jak również do prokuratury.

Znęcanie się fizyczne i psychiczne jest przestępstwem ściganym z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać wniosku, aby Policja rozpoczęła dochodzenie.

KPP Urszula Chmura

,

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja