W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Mieleccy laureaci konkursu o lotnictwie zwiedzili Brukselę

W listopadzie już po raz kolejny laureaci wielu różnorakich konkursów organizowanych przez Europosła Tomasza Porębę na całym Podkarpaciu wzięli udział w wycieczce do Brukseli.

Wśród uczestników wycieczki znaleźli się m.in. laureaci V Spotkań Lotniczych Pokoleń: Agnieszka Małek, Elżbieta Woźniak, Danuta Wicherska, Janusz Wyzina oraz Zofia Wyzina z Mielca.

W ramach wycieczki Mielczanie zwiedzili stolicę Belgii – Brukselę oraz jej główne zabytki: Grand Place, Katedrę Św. Michała i Św. Guduli, Starówkę oraz słynną fontannę Maneken Pis. Udali się także do Królewskiego Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej.

 

Spotkali się również z Europosłem Tomaszem Porębą w Parlamencie Europejskim. W trakcie wizyty w PE uczestnicy wycieczki mogli przekonać się, jak wygląda praca parlamentarzysty, poznać mechanizmy pracy unijnych instytucji oraz zobaczyć na żywo salę plenarną i Parlamentarium.

Wielką radością było dla mnie uczestnictwo w wycieczce, która była dla mnie niezwykłą przygodą. Miłe wspomnienia pozostaną na długie lata – relacjonowała Elżbieta Woźniak.

Bardzo się cieszę, że zorganizowana przeze mnie wycieczka dostarczyła tak wiele radości jej uczestnikom. Od lat organizuję wiele przedsięwzięć dla osób starszych i konkursów dla młodzieży na Podkarpaciu, a najlepszych zabieram do Brukseli tak, aby mogli zapoznać się z funkcjonowaniem instytucji unijnych.

Istotne jest dla mnie również, aby na miejscu zobaczyli, jak bardzo ważna jest znajomość jest języków obcych, do których nauki ich zawsze gorąco zachęcam. Jestem pewny, że dzięki tego typu wyjazdom zyskają oni impuls  do dalszych działań, rozwoju własnego i całego regionu – powiedział Tomasz Poręba.

unnamed

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa