W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleccy policjanci dbają aby ferie były bezpieczne

Działając na podstawie specjalnie stworzonych planów, policjanci przez cały okres ferii zimowych dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu mieleckiego. Prowadzone działania obejmują zarówno kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i szeroko rozumianą profilaktykę.

Okres ferii zimowych to czas, z którym wiąże się większa możliwość wystąpienia zagrożeń takich jak utonięcia i uszkodzenia ciała przy nie zachowaniu należytej ostrożności w trakcie zabaw na lodzie i śniegu. Jest to także czas zwiększonego niebezpieczeństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. W związku z tym  mieleccy policjanci, jak co roku podejmują działania pod nazwą „Bezpieczne ferie”. Działania mają na celu ograniczenie i eliminowanie zagrożeń i sytuacji, które mogą skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników wypoczynku.

Podczas tegorocznych ferii, wzorem lat ubiegłych, policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczne w celu zadbania o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz o bezpieczeństwo podróżujących przez teren naszego powiatu. Policjanci spotykają się z najmłodszymi wszędzie tam, gdzie organizowane są zajęcia w czasie wolnym od nauki. Spotkania policjantów z dziećmi i młodzieżą przybierają różne formy, od pogadanek aż po tematyczne konkursy.

W Zespole Szkół w Padwi Narodowej odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy dzielnicowego Komisariatu Policji w Tuszowie Narodowym mł. asp. Grzegorza Uzar. W spotkaniu udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz Komendant OSP w Padwi Narodowej wraz ze strażakami ochotnikami. Goście mówili o bezpieczeństwie podczas zabaw   zimowych, m.in. w okolicach lodowisk oraz o profilaktyce pożarów i zagrożeniach związanych z czadem. Swoją prelekcję w czasie spotkania wygłosił także ratownik medyczny z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Mówił o udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku urazów, złamań i skręceń. W spotkaniu wzięło udział blisko 300 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili kilkanaście spotkań dotyczących bezpieczeństwa z udziałem dzieci oraz młodzieży na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole drogowe, jak również kontrole autokarów, którymi dzieci i młodzież podróżuje w czasie ferii.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa