W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Mieleccy policjanci laureatami konkursu ”Interwencja dla przyrody” [FOTO]

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa pogratulował i wręczył nagrody dwóm funkcjonariuszom – laureatom konkursu Interwencja dla przyrody. Konkurs został zorganizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w ramach projektu „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”.

W pierwszych dniach września w rejonie mieleckiego lotniska, st. sierż.Marcin Wilk wraz z kolegą st. sierż.Wiesławem Cudo patrolowali swój rejon służbowy. Podczas patrolu zauważyli ptaka, który miał problem z wzbiciem się w powietrze i poruszaniem prawym skrzydłem. Funkcjonariusze zainteresowali się ptakiem, który jak szybko ustalili okazał się być Pustułką Zwyczajną drapieżnym ptakiem objętym ścisłą ochroną gatunkową.

Policjanci przedostali się w rejon lotniska, gdzie dostrzegli ptaka i okryli własną odzieżą. Funkcjonariusze przewieźli go do weterynarza, który odpowiednio opatrzył zwierzę. Kolejno we współpracy ze strażnikami miejskimi policjanci zadbali o dalszy los ptaka transportując go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Mieleccy policjanci jak tysiące innych osób w naszym kraju w 2018 roku brali udział w cyklu szkoleń i kursów dla funkcjonariuszy z zakresu ochrony przyrody. „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody” to przedsięwzięcie realizowane przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, która ogłosiła konkurs pod nazwą „Interwencja dla przyrody”.

Laurenami konkursu zostali właśniest. sierż. Marcin Wilk oraz st. sierż. Wiesław Cudo, którzy pomogli rannemu drapieżnikowi. Komisja konkursowa jednogłośnie przyznała, że gdyby policjanci nie pomogli ptaku sam nie mógłby funkcjonować, co skazałoby go na śmierć.

Podczas oficjalnego spotkania z laureatami konkursu Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa oraz jego Zastępca nadkom. Grzegorz Bajda, w obecności przełożonych pogratulował policjantom ich postawy. Policjanci z rąk Komendantów odebrali nagrody rzeczowe przekazane przez Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska.

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa