W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Mieleccy policjanci podjęli wyzwanie #Gaszyncallenge [VIDEO]

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu włączyła się w pomoc chorym dzieciom w ramach akcji #GaszynChallenge. Podjęcie wyzwania polega na zrobieniu 10 pompek i wpłaceniu pieniędzy na rzecz chorych dzieci.

Do akcji włączyli się wszyscy policjanci i pracownicy mieleckiej komendy, również ci, którzy nie „pompowali”, ale finansowo wsparli charytatywny cel.Komenda Powiatowa Policji w Mielcu otrzymała nominację od strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz ochotników z Borków Nizińskich, Urzędu Gminy Wadowice Górne, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Ratownictwa Medycznego Jarosław Marczewski oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu i PZL Mielec.

Nominację do #GaszynChallenge – Pompowanie dla dzieciaków otrzymały również jednostki podległe KPP Mielec – Komisariat Policji w Tuszowie Narodowym i Radomyślu Wielkim oraz Posterunek Policji w Wadowicach Górnych i Rewir Dzielnicowych w Borowej.
#GaszynChallenge – to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w województwie Łódzim. Swoim zasięgiem objęła cały kraj. Jej pierwotnym celem była pomoc Wojtusiowi – chłopcu choremu na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni.

Na koncie chłopca bardzo szybko pojawiła się odpowiednia kwota potrzebna na jego leczenie, jednak pomoc idzie dalej i wspiera też inne dzieci, które cierpią na tą ciężką chorobą.
Przyjęcie wyzwania #GaszynChallenge polega na zrobieniu 10 pompek i przekazaniu dowolnej kwoty na zakup leku dla dzieci chorych na SMA typu 1. Mieleccy policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu bardzo chętnie włączyli się do akcji i tym samym dali szansę na leczenie małej Darii z Gdańska.
Realizując challenge na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu, funkcjonariusze „pompując” udowodnili, że los chorych dzieci nie jest im obojętny, ale również bardzo chętnie wsparli zbiórkę na ten szlachetny cel jakim niewątpliwie jest #GaszynChallenge.
Do kontynuacji łańcucha pomocy policjanci nominowali Prokuraturę Rejonową w Mielcu, Sąd Rejonowy w Mielcu oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa