W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleccy policjanci spotkali się z nauczycielami

Głównym tematem spotkania z nauczycielami w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu było omówienie zagrożeń, jakie niosą za sobą substancje psychoaktywne oraz zaprezentowanie walizki edukacyjnej z atrapami narkotyków. Mogli oni zobaczyć, jak wyglądają poszczególne substancje psychoaktywne.

We wtorek, mieleccy policjanci z wydziału prewencji asp. Magdalena Skulimowska oraz kom. Bartosz Gracz spotkali się z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, którzy mają codzienny kontakt z młodymi ludźmi i mogą przekazać im wiedzę dotyczącą szkodliwości narkotyków. W czasie spotkania, policjanci omówili konsekwencje prawne związane z posiadaniem takich substancji, a także przedstawili sposób postępowania, w przypadku znalezienia narkotyków w szkole.

Pomocnym narzędziem w wykładzie była walizka edukacyjna. W walizce znajdują się przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Walizka wypełniona jest atrapami najbardziej popularnych narkotyków, występujących na polskim „czarnym rynku”. Policjanci chcą edukować przede wszystkim nauczycieli i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii, może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka – do piłki nożnej lub golfa – młynkiem do marihuany.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Siedem goli w szalonym meczu. Warta Poznań – FKS Stal Mielec 5:2 [VIDEO]

Wiadomości Mielec

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa