W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Mieleccy policjanci szkolili żołnierzy WOT

W ubiegłą niedzielę mieleccy policjanci szkolili żołnierzy pododdziałów 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy. Szkolenie odbyło się w Wadowicach Górnych oraz na terenie lasów Piątkowskich.

Zajęcia z zakresu patroli porządkowych, udzielania pierwszej pomocy, kierowania ruchem drogowym oraz poszukiwania osób zaginionych przeprowadzili funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się tą tematyką. Szkolenie miało na celu przygotowanie żołnierzy pełniących Terytorialnej Służby Wojskowej do profesjonalnego wsparcia Policji w sytuacjach kryzysowych. W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji, a Dowódcą 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, mieleccy policjanci w ubiegłą niedzielę przeprowadzili szkolenie teoretyczno-praktyczne z żołnierzami mieleckiej kompanii dowodzonej przez por. Andrzeja Koszyka. Porozumienie ma na celu wyznaczenie płaszczyzny współpracy pomiędzy jednostkami Policji, a żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w sytuacjach wspólnych działań kryzysowych oraz organizację szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy.

Niedzielne szkolenie odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych oraz w lasach Piątkowskich. Funkcjonariusze w trakcie zajęć poruszali tematy związane ze wspólnymi działaniami w obliczu przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, czy w trakcie udzielania pomocy Policji w poszukiwaniach osób zaginionych. Żołnierze przeszkoleni zostali również z wybranych elementów samoobrony, a także zasad kierowania ruchem drogowym.

Duża część spotkania poświęcona była szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas szkolenia wykorzystywany był sprzęt w postaci defibrylatora treningowego, fantomów osoby dorosłej, dziecka, oraz niemowlaka, a także profesjonalnie wyposażonej torby medycznej. Sprzęt został zakupiony z inicjatywy policjantów zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu IPA Region Mielec ze środków pozyskanych z firm zewnętrznych z terenu powiatu mieleckiego.

Sprzęt wykorzystywany będzie w działaniach profilaktycznych na terenie powiatu mieleckiego. Funkcjonariusze zapraszają do współpracy.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa