W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Wywiady

Mieleccy ratownicy doszkalali się z zakresu chorób zakaźnych

Wiedzy przybywa, medycy chcą być na bieżąco

Ostatni czas pokazał, że temat chorób zakaźnych – m.in. w ratownictwie medycznym – jest bardzo dynamiczny. W szczególny sposób zagadnienie to dotyczy medyków, którzy stale są narażeni na ekspozycję na czynniki zakaźne.

W mieleckim Pogotowiu Ratunkowym ratownicy spotkali się z lek. Piotrem Stępniem, specjalistą chorób zakaźnych, który przekazał im najnowszą wiedzę dotyczącą COVID-19, jak również innych chorób, z którymi się stykają na co dzień.
Jak pokazało życie, wiedza ratowników jest bezcennym narzędziem ich pracy. Im lepiej znają specyfikę biologicznego „wroga”, z którym się mierzą, tym większa szansą na wygraną i oczywiście tym większe bezpieczeństwo pacjentów oraz ich samych – powiedział Grzegorz Gałuszka, dyrektor mieleckiego Pogotowia.
Lek. Piotr Stępień nie krył, że nie chce się ograniczyć do samej tematyki COVID-19:
Niestety spectrum chorób zakaźnych, na które narażeni są ratownicy, jest duże. Dziś zajmiemy się także tematyką grypy, ponieważ jesienią jest z nią ogromny problem, który może się jeszcze kumulować z COVID-em. Warto wśród pacjentów szerzyć ideę szczepień, bo dzięki temu nam wszystkim w zawodach medycznych jesienią będzie nieco łatwiej pracować. Wśród omawianych na szkoleniu zagadnień jest ponadto choćby WZW B i C oraz HIV, czyli te zakażenia krwiopochodne, na które narażeni są ratownicy w związku z wykonywaną pracą – powiedział lek. Piotr Stępień.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości