W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Mieleccy Strzelcy podsumowują rok i zapraszają na bieg „Tropem Wilczym” [FOTO]

17 grudnia mieleccy strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen broni Władysława Sikorskiego zrzeszonej w Związku Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego odbyli zajęcia na strzelnicy połączone  ze spotkaniem przedświątecznym.

W ramach nawiązanej współpracy na świąteczne strzelanie została zaproszona klasa mundurowa z Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego.
Spotkanie było okazją również do podsumowania dotychczasowej działalności Jednostki, którą można podzielić na dwa zasadnicze segmenty: działalność społeczną i działalność szkoleniową. Podsumowania dokonali ustępujący dowódca JS2093 starszy sierżant ZS Łukasz Przybyło oraz nowy dowódca Jednostki sierżant ZS Andrzej Zemmel.


JS2093 aktywnie wspiera rozwój mieleckiego sportu i akcje charytatywne. Przypomnijmy chociażby, że Łukasz Przybyło reprezentując Jednostkę brał udział w akcji #WspieramStal w drodze #podawnyblask oraz w aukcji charytatywnej na rzecz chorego Maksia. W tą niedzielę wziął również udział w Zimowym Biegu Charytatywnym „Biegniemy Pomagamy” reprezentując tym razem barwy SPR Stal Mielec.

„Jako Jednostka Strzelecka staramy się wcielać idee aktywności ruchowej, wspierania mieleckiego sportu, oraz propagować wśród mielczan akcje społeczne. Np. ostatnio propagujemy wspieranie mieleckich klubów sportowych poprzez aktywne korzystanie z aplikacji GoFans podczas robienia codziennych zakupów, jak i nakłaniamy do tego innych mielczan” – relacjonuje st. sierż. ZS Łukasz Przybyło. „W tym roku również włączyliśmy się w akcję pomocy mieleckiej rodzinie repatriantów oraz współorganizowaliśmy IV edycję projektu „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

 

„Jeżeli chodzi o działalność szkoleniową to w tym roku zakupiliśmy sprzęt strzelecki i wojskowy o wartości przekraczającej 16 tys. PLN, dzięki któremu mogliśmy szkolić naszych wychowanków na wyższym poziomie niż w roku ubiegłym. W roku bieżącym oprócz realizowania standardowego toku szkolenia w naszej Jednostce nawiązaliśmy współpracę z 2 Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym co zaowocowało trzema wyjazdami na wspólne manewry.

Nasi podopieczni brali udział również w kursach z taktyki, bojowym oraz prowadzących strzelanie finansowanych przez MON” – relacjonuje sierż. ZS Andrzej Zemmel. „Wzięliśmy również aktywny udział w prestiżowych manewrach „ANAKONDA 2016”, gdzie mieliśmy okazję współpracować z wszystkimi rodzajami służb mundurowych.

 

 

Nie możemy tutaj również zapomnieć o kultywowaniu historii – tylko w tym roku byliśmy dwa razy na Ukrainie we Lwowie i Złoczowie, gdzie mogliśmy okazję zwiedzać miejsca historyczne, niezwykle ważne w historii Polski.”

Mieleccy strzelcy już dzisiaj zapraszają na V edycję biegu „Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która odbędzie się 26 lutego 2017r. Szczegóły dotyczące biegu i rejestracji będą publikowane na ich fanpejdżach na Facebooku.

Zainteresowanych przystąpieniem do mieleckiej Jednostki Strzeleckiej 2093 oraz uczestnictwem w biegu „Tropem Wilczym” odsyłamy na poniższe fanpejdże:
https://www.facebook.com/BiegTropemWilczymMielec
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Społeczno-Edukacyjne-Orzeł-Biały-Strzelec
https://www.facebook.com/JS2093Mielec

 

St.sierż ZS Łukasz Przybyło

[email protected]
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

1 Komentarz

sympatyk 19 grudnia 2016 (poniedziałek) at 18:10

Przecież js 2093 to nie to samo co orzeł biały – co chodzi w takim razie bo nie rozumiem

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa